Apel organizatorów Kołobrzeskiego Biegu Niepodległości, który wystartuje w niedzielę

Organizatorzy Kołobrzeskiego Biegu Niepodległości apelują, aby w niedzielę (11.11.2018 r.) rowerzyści i osoby spacerujące nie korzystały ze ścieżek i deptaków, którymi będą biec zawodnicy. Chodzi głównie o nadmorski park im. Stefana Żeromskiego.

100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości można świętować na różny sposób. Tym, którzy lubią aktywność, polecamy Kołobrzeski Bieg Niepodległości. Zgłoszenia będą przyjmowane do samego dnia startu. Biuro zawodów będzie otwarte w sobotę od 17.00 do 20.00 w budynku głównym na Kortach Tenisowych oraz w niedzielę od godz. 8.00 do startu biegów na krytej hali kortów tenisowych.

Jeden bieg, trzy dystanse

Uczestnicy pobiegną na trzech dystansach – w niedzielę o godz. 10 pierwsi na starcie pojawią się uczestnicy biegu Kołobrzeska Mila Niepodległości (1609 metrów- tylko dzieci i młodzież szkolna), o godzinie 10.30 wystartuje półmaraton (21097,5 metrów – do Sianożęt i z powrotem ), a dziesięć minut później bieg rozpoczną zawodnicy Biegu Niepodległości, którzy będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Trasa tego biegu (dwie pętle 5-kilometrowe) będzie przebiegać deptakami pieszymi i alejkami w Parku im. Stefana Żeromskiego.
Start przewidziany jest na ul. Sikorskiego przy Pomniku Sanitariuszki, dalej prosto w kierunku Marine Hotel, nawrót – Aleją Nadmorską w kierunku Hotelu Bałtyk, skręt w ul. Rodziewiczówny i prosto do ul. Sikorskiego.
I tu prośba od organizatorów, by podczas biegu (w niedzielę od godz. 10.30 do 14.30) przechodnie nie wchodzili na alejki, którymi będą biegli zawodnicy.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend