Będzie falować. Otwarte Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w Surfingu w sobotę

Organizatorzy Otwartych Mistrzostw Pomorza Zachodniego w Surfingu czekali na ten moment od kilku tygodni. W końcu pogoda okazała się łaskawa – w sobotę na Bałtyku ma falować i surferzy będą mogli chwycić za deski i rozpocząć rywalizację.

Surfing już od kilku lat na stałe zagościł w zachodniej części polskiego wybrzeża. Czas więc na przełomowe i  historyczne wydarzenie bez precedensu – I Otwarte Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w Surfingu- WestCoast Battle 2018 w Kołobrzegu.

– Celujemy w jeden z weekendów. – mówił nam kilka tygodni temu  Jan Sadowski, jeden z pomysłodawców wydarzenia. – Cały czas jesteśmy w kontakcie z zawodnikami z Polski, Danii i Niemiec. Spodziewamy się w Kołobrzegu około 30 zawodników.

Już wiadomo, że zawody zostaną rozegrane w ten weekend. Rywalizujących surferów będzie można obserwować w sobotę, na odcinku plaży między molo portowym, a spacerowym, między godz. 10 a 16. W zależności od pogody być może zawody odbędą się również w niedzielę.

Imprezą towarzyszącą zawodom będzie Festiwal Fal i Wiatru, który odbędzie się przy ul. Cichej 6a/1. W sobotę od godz. 19 będą tu pokazywane filmy surfingowe. Zawodnicy z Czech mają przywieźć film nagrany w Afryce. Jego pokaz w Kołobrzegu będzie absolutną premierą.

– Zapraszamy wszystkich na 3-dniowy festiwal kultury SURF w Zachodniopomorskim Centrum Surfingu SurfAcademy.pl, gdzie odbędą się pokazy filmów surfingowych, premiera kolekcji i sprzedaż sampli DAKINE 2019, wyprzedaż sprzętu w Surf Academy, giełda sprzętu używanego, spotkania integracyjne oraz wspólne sprzątanie plaży. – informują organizatorzy wydarzenia.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend