Felerne daszki przy ul. Lipowej idą do poprawki

Będą poprawki na wyremontowanym ryneczku przy ul. Lipowej. Na to, że nie wszystko jest tam tak jak powinno informowali m.in. czytelnicy na naszym profilu na Facebooku.

Przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia skończył się remont osiedlowego targowiska przy ul. Lipowej. Wykonano m.in. nową nawierzchnię i nowe stoły z zadaszeniem. I to właśnie zadaszenie wzbudziło największe wątpliwości – ochraniają one przed deszczem jedynie ławę stołu. Zarówno sprzedający jak i kupujący w razie deszczu mokliby.

O sprawie informowali też radni osiedlowi Osiedla nr 5:  „Niestety jak możemy usłyszeć od handlujących, stoły nie spełniają ich wymagań – czytamy na profilu Facebookowym Osiedla – Do głównych zastrzeżeń sprzedawców wliczyć można zbyt wysoko zamontowane górne blaty oraz nieprzemyślane projektowo daszki, które w rzeczywistości nie zasłaniają nawet całego towaru od opadów. Brak orynnowania powoduje, że podczas deszczu osoby stojące przy stołach mokną jeszcze bardziej. Niestety, nie zawsze magistrat konsultuje swoje inwestycje z organami osiedli i tym razem mamy taką sytuację na przykładzie naszego.”

Teraz miejscy urzędnicy informują, że felerne daszki w ciągu kilku najbliższych tygodni zostaną poprawione. Inwestycję na zlecenia miasta w części (nawierzchnia, koszt 86 tys. zł) wykonał Miejski Zakład Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska.

 

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. Luty 06, 09:28 obywatel

    autor tego niefunkcjonalnego bubla powinien go naprawić na swój koszt-myślenie jest w cenie……?

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend