Jutro III Biesiada Charytatywna Nettelbeck Shanty. Wstęp wolny

Po raz trzeci, tradycyjnie w listopadzie, Muzeum Patria Colbergiensis oraz Komitet Społeczny „Dla Krzysia” zaprasza  na wspólny wieczór przy szantach. Start jutro o godz. 19 w Sailor Port Pizza w porcie jachtowym.

Fot. Archiwum. I Biesiada Charytatywna Nettelbeck Shanty. 

Tradycyjnie odwiedzi nas Paweł Mallek, a być może ktoś jeszcze, ale to jeszcze mała tajemnica. Jak zwykle odbędą się licytacje wspaniałych historycznych pamiątek – starodruki, stare mapy i wiele, wiele innych rzeczy, w tym sięgających słusznie minionej epoki PRL-u. Zgodnie z tradycją, cały dochód przeznaczony będzie na terapię Krzysia, 8-letniego Kołobrzeżanina, u którego lekarze zdiagnozowali autyzm. Małymi kroczkami, dzięki intensywnym ćwiczeniom i turnusom neurologopedycznym, próbuje z tego świata wyjść. Krzyś poza wyjazdami potrzebuje zajęć na miejscu, które niestety nie są refundowane.
Krzyś jest od tego roku uczniem kołobrzeskiego SOSW „Okruszek”, gdzie również ma wspaniałe zajęcia i gdzie Panie czynią cuda, wspomaganie zewnętrznymi ćwiczeniami i zadaniami daje wspaniałe efekty. Nadal największym problemem jest mowa, która do tej pory nie rozwinęła się w ogóle, a poza problemami tkwiącymi w główce Krzysia, nie ma innych przeciwwskazań do tego, by chciał się werbalnie komunikować. To bardzo trudna praca i im Krzyś starszy, tym więcej jej potrzebuje.
– Niejednokrotnie Kołobrzeg udowodnił, że Krzyś ma Przyjaciół, na których może liczyć. W listopadowy wieczór spotkajmy się po raz kolejny, by temu brzdącowi pomóc! – mówią organizatorzy biesiady.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend