Kołobrzeg na Facebooku. Sprawdzamy ile jest stron z nazwą naszego miasta

Zastanawialiście się kiedyś ile wyników pojawi się gdy wpiszemy w wyszukiwarkę Facebooka słowo „Kołobrzeg”. Nie? My sprawdziliśmy. Liczba stron na tym najbardziej popularnym portalu społecznościowym z nazwą naszego miasta jest ogromna!

Stronę ( Fanpage) na Facebooku może założyć każdy. I tak się dzieje – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Oczywiście Facebook ma swoje zasady i żadnych gróźb, materiałów propagujących nienawiść i przemoc seksualną, a także prześladowania lub nękania innych osób, nie będzie tolerował. Ale jeżeli trzymamy się tych ogólnie znanych i przyjętych zasad – droga wolna.

Na początek jednak sprawdziliśmy ile w ogóle w Polsce osób korzysta z Facebooka. Dane można znaleźć w kwartalnym raporcie udostępnianym reklamodawcom przez FB, tzw. Market Snapshot. Według ostatnich danych Facebook w Polsce ma ponad 14 mln użytkowników z czego 79% korzysta z serwisu każdego dnia! Aż 80% osób (8,6 mln), które każdego dnia korzystają z Facebooka, robi to za pomocą mobile.

Wracając do Kołobrzegu, żeby sprawdzić ile jest „naszych” stron wpisaliśmy słowo „Kołobrzeg” i wyskoczyło nam 8 pierwszych wyników. Następnie kliknęliśmy komendę „znajdź więcej wyników dla „Kołobrzeg”. Tu wybraliśmy zakładkę „strony” i zaczęliśmy liczyć. Wczoraj doliczyliśmy się… 540 stron ze słowem Kołobrzeg w nazwie. Ktoś powie, że część jest nieaktywna. To prawda. Ale póki nie zostaną usunięte w każdej chwili mogą „ożyć”. Ponadto blisko 300 z tych stron ma wciąż 200 lub więcej tzw.”lajków” (osób, które je polubiły).

Jakie więc są te strony ze słowem Kołobrzeg? Strony na FB mają m.in. hotele, restauracje, kluby, instytucje, galerie handlowe, sklepy i wydarzenia takie jak trwający na Placu Ratuszowym Jarmark Bożonarodzeniowy (prawie 2 tys. polubień) i społeczności. Znajdziemy tu też takie jak np. Stary Kołobrzeg, Zielony Kołobrzeg, Ekologiczny Kołobrzeg, Wspaniały Kołobrzeg i Rowerowy Kołobrzeg. Jest też Kołobrzeg od Strony Podwórka, Kołobrzeg Biega, StopgmoKołobrzeg, Kołobrzeg Piękne Miasto, Spotted – Kołobrzeg i Kamery Kołobrzeg.

Jest coś dla zakochanych w naszym mieście czyli Kołobrzeg-miasto przyjazne ludziom i dla tych nieco bardziej krytycznych – Kołobrzeg Miasto bez perspektyw. Ten drugi zebrał 2 tysiące polubień.

Jest bardzo popularna Architektura w Kołobrzegu (22 tys 669 polubień). Z kolei oficjalna strona miasta na FB – Miasto Kołobrzeg – może sie pochwalić 6 tys. 300 polubień.

Są też strony dla miłośników zwierząt np. Buldog Francuski & Mops Kołobrzeg i dla fanów egzotycznych tańców czyli Taniec brzucha-Kołobrzeg.

Sprawdziliśmy też krótkie filmiki ze słowem „Kołobrzeg”. Tych naliczyliśmy 670. Ostatecznie poddaliśmy się przy grupach. Było ich tak dużo, że jedynie je przejrzeliśmy. Najwięcej jest grup (otwartych i zamkniętych) ludzi, którzy coś sprzedają, chcą coś kupić lub czymś się wymienić. Wśród nich są też takie perełki jak Duchowy Kołobrzeg, Dziecięcy Pchli Targ, Kołobrzeg Tańczy!, Kołobrzeg rowerem Tu i Tam.

 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend