Mieszkańcy skarżą się na bobry. Zwierzęta budują tamy, a woda zalewa pola i posesje (zdjęcia)

Do Urzędu Gminy w Dygowie trafiają skargi mieszkańców Skoczowa i Jazów związane z dużą aktywnością bobrów. Zwierzęta niszczą drzewostan i budują tamy nad strugą Pysznica i starorzeczem Parsęty tworząc rozlewiska na gruntach rolnych i posesjach.

Skutki działalności bobrów są najbardziej spektakularne na brzegu starorzecza Parsęty. Piękne wieloletnie dęby zostały zwalone lub niebawem legną w nurcie rzeki. Cały ten teren położony jest w obszarze Natura 2000, tak więc jakakolwiek ingerencja człowieka w usuwanie skutków lub też zapobieganie działalności bobrów wymaga zgody Regionalnej Dyrekcji  Ochrony Środowiska.

Jak informuje portal gminadygowo.pl, pracownicy nadzoru wodnego przeprowadzili inspekcję górnego biegu Pysznicy w Skoczowie i terenów przy ujściu do Parsęty. Wiadomo już, że w tym roku planowane są prace związane z udrażnianiem Pysznicy tylko w okolicy Skoczowa.

Źródło: gminadygowo.pl Fot. Marek Kawęcki

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend