Pierwszy Festiwal Fal i Wiatru oraz zawody surfingowe w Kołobrzegu. Dokładnej daty jednak na razie nie podamy

W Kołobrzegu po raz pierwszy odbędą się Otwarte Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w Surfingu- WestCoast Battle 2018 oraz towarzyszący im Festiwal Fal i Wiatru. Dokładnej daty wydarzenia na razie jednak nie podamy z prostego powodu – decydujący głos w tej sprawie ma pogoda.

Surfing już od kilku lat na stałe zagościł w zachodniej części polskiego wybrzeża. Czas więc na przełomowe i  historyczne wydarzenie bez precedensu – I Otwarte Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w Surfingu- WestCoast Battle 2018 w Kołobrzegu.

Zawody odbywają się na „prognozę” w wyznaczonym terminie przez organizatora, który zostanie ogłoszony na 5-7 dni przed wydarzeniem. Żeby przybliżyć możliwą datę, kiedy zawody mogą się odbyć, organizatorzy wyznaczyli tzw. okno pogodowe – jest to okres od 9 listopada do 9 grudnia. Żeby nie przegapić terminu najlepiej obserwować profil wydarzenia na Facebooku, gdzie figuruje pod nazwą „West Coast Battle 2018”.

– Celujemy w jeden z weekendów. – mówi Jan Sadowski, jeden z pomysłodawców wydarzenia. – Cały czas jesteśmy w kontakcie z zawodnikami z Polski, Danii i Niemiec. Spodziewamy się w Kołobrzegu około 30 zawodników.

Zapisy zostaną otwarte na stronie www.SurfAcademy.pl na 10 dni przed terminem zawodów wraz z ogłoszonym regulaminem imprezy. Zawody odbędą się w kategorii OPEN Men i OPEN Women.

Nagrody zostały ufundowane przez organizatorów oraz partnerów wydarzenia. Do wygrania są m.in. deski surfingowe, deski skate, akcesoria surf oraz skate , sprzęt Dakine i wiele innych!

Imprezą towarzyszącą zawodom będzie Festiwal Fal i Wiatru. – Zapraszamy wszystkich na 3-dniowy festiwal kultury SURF w Zachodniopomorskim Centrum Surfingu SurfAcademy.pl, gdzie odbędą się pokazy filmów surfingowych, premiera kolekcji i sprzedaż sampli DAKINE 2019, wyprzedaż sprzętu w Surf Academy, giełda sprzętu używanego, spotkania integracyjne oraz wspólne sprzątanie plaży. – informują organizatorzy wydarzenia.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend