Plaża: Uwaga obiekty niebezpieczne! O co chodzi?

Na odcinku plaży na wysokości ulicy Kościuszki z piasku zaczęły wyłaniać się stare fragmenty konstrukcji hydrotechnicznej (murków oporowych), które wykonano na długo zanim ruszyła wielka odbudowa kołobrzeskich plaż w 2010 roku.

Odbudowę plaż, która zakończyła się w 2012 roku roku, przeprowadzono by wzmocnić brzeg i „zatrzymać” plażę. Udało się i z efektów możemy cieszyć  się do dziś. Ale resztek starej konstrukcji nie usunięto – setki tysięcy metrów sześciennych piasku, które tu wysypano miały je przykryć. Teraz gdy poziom piasku nieco się obniżył górne części murków oporowych zaczęły wystawać ponad jego powierzchnię.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zgłosił problem do Urzędu Morskiego w Słupsku. Ten w odpowiedzi… postawił tabliczkę informacyjną (na zdj.). Widnieje na niej napis „Uwaga obiekty niebezpieczne” i nic więcej.

Jak udało nam się dowiedzieć miejscy urzędnicy w listopadzie mają spotkać się z przedstawicielami Urzędu Morskiego by ustalić jak rozwiązać „niebezpieczny problem”. Póki co – patrzcie pod nogi.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend