Polecamy dobre koncerty: W piątek Saxesful czyli plejada polskich muzyków jazzowych

W piątek RCK zaprasza na koncert SAXESFUL. Zagrają tuzy polskiej muzyki jazzowej – m.in. Piotr Schmidt, Jan Ptaszyn Wróblewski, Adam Wendt, Grzech Piotrowski, Piotr Baron i Wojciech Myrczek.

1 września odbyła się premiera płyty Piotr Schmidt Quartet – Saxesful, z plejadą najwspanialszych saksofonistów polskiego jazzu. Jest to 10-ta autorska płyta lidera przypadająca w 10-tą rocznicę jego działalności artystycznej.

Niesamowity jazzowy trębacz Piotr Schmidt z najwybitniejszymi polskimi saksofonistami, a wśród nich: Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Grzech Piotrowski, Maciej Sikała, Piotr Baron oraz Adam Wendt. Mistrzowie towarzyszą zespołowi Piotr Schmidt Quartet zarówno na krążku, jak i w trasie koncertowej, która zagości w najwspanialszych filharmoniach w Polsce!

Repertuar zespołu to hity muzyki jazzowej: znane standardy zaaranżowane i zagrane tak, by pozostać w sercu słuchaczy na bardzo długo. Jest to 32 płyta wydawnictwa SJRecords –www.sjrecords.eu.

W Kołobrzegu panowie zagrają już w piątek (9.11.2018), w sali widowiskowej RCK. Bilety kosztują 25 zł ( ulgowe) i 30 zł (normalne).

Skład zespołu:

Piotr Schmidt – trąbka
Wojciech Niedziela – fortepian
Maciej Garbowski – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja

Goście specjalni:

Jan Ptaszyn Wróblewski
Zbigniew Namysłowski
Henryk Miśkiewicz
Grzech Piotrowski
Piotr Baron
Maciej Sikała
Adam Wendt

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend