To będzie niezwykła sala gimnastyczna. Część będzie pod ziemią, a część na dachu

Na terenie szkoły podstawowej w Czerninie zostanie wybudowana nowoczesna sala gimnastyczna. Projekt ma być gotowy do końca tego roku.

Wyjątkowym rozwiązaniem architektonicznym jest to , że część użytkowa budynku będzie pod poziomem ziemi i na dachu. Planowana sala gimnastyczna (poziom -1) będzie miała 336 metrów kw. Na tym poziomie są zaplanowane zaplecza higieniczno-sanitarne dla dziewcząt i chłopców, pokój instruktora, magazyn sprzętu sportowego oraz obszerny hol.

Na dachu, który ma pełnić rolę ogromnego tarasu, zaplanowano części rekreacyjne, wypoczynkowe i edukacyjne. Przyszły obiekt będzie połączony z istniejącym budynkiem szkolnym. Gminy Dygowo zleciła już wykonanie projektu, który ma być gotowy do końca tego roku.
Budowa sali gimnastycznej ma ruszyć jeszcze przed 2020 rokiem pod warunkiem jednak, że gminie uda się zdobyć na ten cel dofinansowanie.
Poniżej zdjęcia koncepcji pracowni AMANDES Architektura.

Fot.gminadygowo.pl

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. Listopad 07, 18:24 pawel

    Przerost treści nad formą. Architekt chyba nie widzi spójności projektu z aktualnym wyglądem szkoły (będzie wyglądać to dziwacznie po wybudowaniu)

    Reply this comment
  2. Listopad 07, 19:56 Racja

    Paweł- dokładnie tak

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend