W Kołobrzegu pij wodę z kranu. Zobacz porównanie z butelkowaną

Na stronie spółki Miejskie Wodociągi i Kanalizacja możemy znaleźć grafiki, które udowadniają, że woda w naszych kranach doskonale nadaje się do picia. Do wyobraźni jednak najbardziej przemawia porównanie cen wody butelkowanej i popularnej „kranówki”.

– W naszej spółce w karafkach podajemy wodę z kranu – zapewnia Paweł Hryciów, prezes MWiK – Butelkowaną kupujemy tylko pracownikom, którzy pracują akurat w terenie.

Na dowód wskazuje badania, które spółka przedstawia w formie infografiki (poniżej). Okazuje się, że na przykład woda z ujęcia w Bogucinie ma więcej wapnia niż butelkowany Żywiec Zdrój z ujęcia w Mirosławcu, a woda z ujęcia w Bagiczu i Rościęcinie ma więcej sodu niż Primavera czy Ustronianka. Takich przykładów jest więcej.

Ceny jeszcze bardziej dają do myślenia. Ceny wody butelkowanej za litr wahają się od 1 złotych do 1,8. Za „kranówkę” płacimy….0,00288 zł z ujęcia w Bogucinie i Rościęcinie. Nieco droższa jest woda z Bagicza. Kosztuje ona 0,00376 zł za litr.

– Chwilowe pogorszenie jakości wody może wystąpić jedynie w przypadku prowadzenia przez nas robót budowlanych lub awarii – dodaje Paweł Hryciów. 

Infografiki źródło: mwik.kolobrzeg.pl

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. Sierpień 01, 12:49 On

    Piszemy tu o piciu wody z kranu bezpośrednio czy po przefiltrowaniu?

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend