W piątek wernisaż w GSW. Dariuss Kaleta pokaże swój Magiczny Lechistan

W piątek (7 grudnia) w Galerii Sztuki Współczesnej rusza wystawa obrazów Dariusza (Dariussa) Kalety.  Dyrektor GSW pokaże swój autorski cykl obrazów „Magiczny Lechistan”.

– Tam hen, gdzie niebo spotyka się z ziemią za owym magicznym horyzontem leży mój Magiczny Lechistan. Kraina wojowników i mitologicznych hybryd. Tam szczęk oręża i ryk bestii krwawą rosą opada na puklerze zbrojnych. Skrzydła husarii orają niebo, a błysk światła w lunecie snajpera Gromu pokazuje wykrzywioną twarz orka. – mówi Dariuss Kaleta. – Wszystko już było i wszystko wydarzyć się może. Przeszłość i teraźniejszość zlewają się w … TU i TERAZ – na płótnie. Dawni i obecni wojownicy walczą ramię w ramię ze Złem- wypełzającym z ich dusz i mroku podświadomości zbiorowej. Tam w Magicznym Lechistanie jest i miejsce dla ciebie widzu, więc bądź gotów!

Autorski cykl obrazów Dariusza Kalety pt. MAGICZNY LECHISTAN wykonany w konwencji military fantasy jest cyklem szczególnym. Malarz nawiązuje w nim ikonograficznie i technicznie do tradycji naszego malarstwa historycznego, historiozoficznego i symbolicznego; twórczo przekuwając i mieszając w tyglu własnej wyobraźni dziedzictwo naszych wielkich mistrzów: Matejki, Malczewskiego czy Brandta. Powstała nowa ikonografia charakterystyczna i spójna dla naszych czasów. Ba! – poparta znakomitym warsztatem malarskim. – pisze w zaproszeniu na wernisaż Mirosław Szczeglik.

Wernisaż: 07.12. | godz. 19:00 | termin: od 07.12. do 13.01.2019 r.
Galeria Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend