Zobacz plany budowy Centrum Nautilium w kołobrzeskim porcie

Nautilium miałoby powstać na Wyspie Solnej w Kołobrzegu. O kolejnych planach inwestycyjnych Zarządu Portu Morskiego pierwszy napisał Głos Koszaliński.

Miejsce gdzie Centrum Poznawczo-Edukacyjne Żeglarstwa Nautilium, bo tak brzmi jego pełna nazwa, miałoby powstać to teren należący do ZPM, który znajduje się nad wodami morskimi, niedaleko Portu Jachtowego i Mariny Solnej. Nowoczesne Centrum miałoby łączyć funkcję rekreacyjno-rozrywkową z edukacyjno-wystawienniczą.  Na wspomnianym terenie mógłby stanąć m.in. symulator surfingu i tunel aerodynamiczny.

Projekt miałby kosztować ok. 20 mln zł. Dokładnej daty powstania Nautilium dziś nie znamy. Pierwszy w kolejce do realizacji jest terminal pasażerski o którym pisaliśmy TU

Przypomnijmy, terminal miałby powstać na terenie portu morskiego przy ul. Towarowej i Portowej. Dziś jest tam parking dla samochodów osobowych i miejsce sprzedaży pamiątek. Składający się z czterech budynków i obsługujący pasażerów m.in. płynących na Bornholm terminal został wstępnie wyceniony na ok. 40-50 mln zł. Jego budowa, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami, mogłaby ruszyć już w przyszłym roku i trwać dwa lata.

Podobnie jak nowoczesny terminal Centrum miałoby powstać w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. 

Na zdjęciu poniżej przypominamy wizualizację terminala pasażerskiego. 

Fot. ZPM

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend