Czy Kołobrzeg potrzebuje amfiteatru? Miasto chce poznać opinie swoich mieszkańców i zaprasza na spotkanie

Dział Promocji Miasta Kołobrzeg zaprasza mieszkańców, samorządowców, radnych na cykl spotkań otwartych w kontekście szeroko pojętych działań w ramach ubiegania się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Źródło: Dział Promocji Miasta Kołobrzeg.

Kołobrzeski amfiteatr lata świetności zdecydowanie ma już za sobą – co do tego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Próby reanimacji sprawdzają się tylko do pewnego momentu, przychodzi zawsze chwila, w której należy podjąć decyzję.

Kilka lat temu miasto zrobiło rozeznanie w zakresie przebudowy obiektu, a dokładniej, budowy nowego amfiteatru w tym samym miejscu. Przegrało jednak z kosztami. Samo zadaszenie oscylowało w granicach 30 milionów, a przy obecnych cenach zapewne można to pomnożyć. Żadne zewnętrzne finansowanie nie pojawiło się od tego czasu na horyzoncie, a próby wydatkowania ponad 100 milionów z miejskiej kasy w kryzysie ekonomicznym wydają się bezzasadne.

Pojawia się natomiast inne pytanie – czy amfiteatr jest nam potrzebny? I do czego? Sezonowość, kapryśna aura, ograniczony zakres wykorzystania – czynią z takiego przedsięwzięcia drogą fanaberię. Być może brakuje w naszym mieście sali koncertowo-konferencyjnej?

O tym będziemy rozmawiać podczas pierwszego spotkania otwartego, które odbędzie się już w czwartek 18 maja o godzinie 18 w Laboratorium Kultury Adebar.

Cykl spotkań „Europejska Stolica Kultury 2029 w Kołobrzegu – pytania, wyzwania i opinie”

Otwarte publiczne spotkania z mieszkańcami Kołobrzegu polegać będą na pogłębionej dyskusji dotyczącej problemów miasta i regionu, które wymagają szerokiej konsultacji społecznej. Spotkania odbywać się będą w czwartki, w Laboratorium Kultury Adebar o godzinie 18.

W ramach projektu zaproponowano 4 spotkania w następujących obszarach tematycznych:
-Amfiteatr – czy jest nam potrzebny? A może sala koncertowo-konferencyjna, byłaby lepszym symbolem Kołobrzegu? – 18 maja, godz. 18.

 -Edukacja w Kołobrzegu – czy potrzebujemy uczelni wyższych? Potencjał rynku pracy. Dlaczego młodzi wyjeżdżają? – 25 maja, godz. 18.

 -Ruch kołowy w mieście – zostawić, ograniczyć, wyłączyć? Polityka parkingowa – 1 czerwca, godz. 18.

– Przestrzeń parkowa, architektoniczna, reklamowa – czyli jak powinno wyglądać nasze miasto – 15 czerwca, godz.18.

Organizatorzy zapewniają kawę, herbatę i słodki poczęstunek.

4 komentarze

Napisz komentarz
 1. 11 maja, 17:54 Kilo

  Oczywiście, że jest potrzebny. Marginalna funkcja wynika z opłakanego stanu technicznego. I to wina gospodarza, czyli miasta, że do tego dopuścił pozwalając na rabunkową eksploatację obiektu.

  Reply this comment
 2. 12 maja, 13:36 Gina

  Tak, najłatwiej zburzyć amfiteatr, miejscówka fajna, w sam raz na apartamentowiec, co?
  Amfiteatr to jeden z symboli Kołobrzegu i należy go wyremontować. Należy się to mieszkańcom i turystom

  Reply this comment
 3. 19 maja, 08:34 An.

  Najlepiej wszystko niech zlikwidują, zostawią tylko obozy pracy i obwodnicę!!! Miasto piękne…ale władza *****…żal!!!

  Reply this comment
 4. 19 maja, 08:40 An.

  Szpital, też mogli by zburzyć.. no bo po co mieszkańcom..najszlabsze ogniwa niezdolne do pracy odrazu były by likwidowane..taka naturalna selekcja??. Cyrk na kólkach???

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend