Dział Promocji Miasta Kołobrzeg zaprasza mieszkańców, samorządowców, radnych na cykl spotkań otwartych w kontekście szeroko pojętych działań w ramach ubiegania się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.
Źródło: Dział Promocji Miasta Kołobrzeg.
Kołobrzeski amfiteatr lata świetności zdecydowanie ma już za sobą – co do tego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Próby reanimacji sprawdzają się tylko do pewnego momentu, przychodzi zawsze chwila, w której należy podjąć decyzję.
Kilka lat temu miasto zrobiło rozeznanie w zakresie przebudowy obiektu, a dokładniej, budowy nowego amfiteatru w tym samym miejscu. Przegrało jednak z kosztami. Samo zadaszenie oscylowało w granicach 30 milionów, a przy obecnych cenach zapewne można to pomnożyć. Żadne zewnętrzne finansowanie nie pojawiło się od tego czasu na horyzoncie, a próby wydatkowania ponad 100 milionów z miejskiej kasy w kryzysie ekonomicznym wydają się bezzasadne.
Pojawia się natomiast inne pytanie – czy amfiteatr jest nam potrzebny? I do czego? Sezonowość, kapryśna aura, ograniczony zakres wykorzystania – czynią z takiego przedsięwzięcia drogą fanaberię. Być może brakuje w naszym mieście sali koncertowo-konferencyjnej?
O tym będziemy rozmawiać podczas pierwszego spotkania otwartego, które odbędzie się już w czwartek 18 maja o godzinie 18 w Laboratorium Kultury Adebar.
Cykl spotkań „Europejska Stolica Kultury 2029 w Kołobrzegu – pytania, wyzwania i opinie”
Otwarte publiczne spotkania z mieszkańcami Kołobrzegu polegać będą na pogłębionej dyskusji dotyczącej problemów miasta i regionu, które wymagają szerokiej konsultacji społecznej. Spotkania odbywać się będą w czwartki, w Laboratorium Kultury Adebar o godzinie 18.
W ramach projektu zaproponowano 4 spotkania w następujących obszarach tematycznych:
-Amfiteatr – czy jest nam potrzebny? A może sala koncertowo-konferencyjna, byłaby lepszym symbolem Kołobrzegu? – 18 maja, godz. 18.
-Edukacja w Kołobrzegu – czy potrzebujemy uczelni wyższych? Potencjał rynku pracy. Dlaczego młodzi wyjeżdżają? – 25 maja, godz. 18.
-Ruch kołowy w mieście – zostawić, ograniczyć, wyłączyć? Polityka parkingowa – 1 czerwca, godz. 18.
– Przestrzeń parkowa, architektoniczna, reklamowa – czyli jak powinno wyglądać nasze miasto – 15 czerwca, godz.18.
Organizatorzy zapewniają kawę, herbatę i słodki poczęstunek.
Oczywiście, że jest potrzebny. Marginalna funkcja wynika z opłakanego stanu technicznego. I to wina gospodarza, czyli miasta, że do tego dopuścił pozwalając na rabunkową eksploatację obiektu.
Tak, najłatwiej zburzyć amfiteatr, miejscówka fajna, w sam raz na apartamentowiec, co?
Amfiteatr to jeden z symboli Kołobrzegu i należy go wyremontować. Należy się to mieszkańcom i turystom
Najlepiej wszystko niech zlikwidują, zostawią tylko obozy pracy i obwodnicę!!! Miasto piękne…ale władza *****…żal!!!
Szpital, też mogli by zburzyć.. no bo po co mieszkańcom..najszlabsze ogniwa niezdolne do pracy odrazu były by likwidowane..taka naturalna selekcja🤯😅. Cyrk na kólkach😱😱😱