Kołobrzeg wprowadza kolejny już program profilaktyki zdrowotnej. Tym razem dla osób w wieku produkcyjnym z problemami z kręgosłupem, których nabawili się w pracy.
W latach 2024 – 2029 Kołobrzeg będzie realizował Program Usług Społecznych „Zdrowszy Kołobrzeg – profilaktyka przewlekłych bólów kręgosłupa wywołanych szkodliwymi warunkami pracy”. Jest on kierowany do osób w wieku od 20 do 59 lat. Osoby starsze mogą starać się o zabiegi na bolący kręgosłup w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.
Rocznie z programu będzie mogło skorzystać 250 osób, mieszkańców Kołobrzegu. Koszt dla miasta oszacowany jest na ok. 120 tys. zł.
Wykonawcą programu będzie Centrum Usług Społecznych w Kołobrzegu. Realizatorzy usług (tj. gabinety i przychodnie) zostaną wyłonieni na podstawie konkursu ofert. Po ich wybraniu, zostaną podane terminu naboru do programu.
Przypomnijmy, że aby skorzystać z darmowych miejskich programów profilaktyki zdrowotnej (miasto finansuje już siedem takich inicjatyw) trzeba posiadać Kołobrzeską Kartę Mieszkańca.