Korekta się opłaciła – chętni na remont Spacerowej zażądali tym razem kilka milionów mniej. Ale to wciąż za dużo

W drugim przetargu na przebudowę ulicy Spacerowej wpłynęły dwie oferty. Jedną z nich złożyło to samo konsorcjum firm, które za pierwszym razem wyceniło roboty na 16 mln zł. Teraz ich oferta jest dużo tańsza.

To efekt korekty zamówienia w porównaniu do pierwszego przetargu. Miasto zrezygnowało z tzw. powierzchni teatralnej (ok. 2 tys. mkw.), na której miały odbywać się plenerowe pokazy filmów czy koncerty. Usunięto ją, by zaoszczędzić na kosztach, które w pierwszym przetargu konsorcjum kołobrzeskich firm budowlanych, które jako jedyne było zainteresowane tym miejskim zleceniem, wyceniło na ponad 16 mln zł. Teraz zażądało 4 mln zł mniej – tj. 11 mln 932 tys. zł.

To jednak wciąż więcej niż miasto zamierza wydać na sfinansowanie tej inwestycji. Budżet to 9,4 mln zł, a to oznacza, że magistrat będzie musiał znowu unieważnić przetarg, albo dołożyć pieniędzy. Na to drugie musi zgodzić się Rada Miasta. Decyzja, co dalej, jeszcze nie zapadła.

Wpłynęła jeszcze jedna oferta. Złożył ją DOMAR z Biesiekierza, ale jest ona droższa – opiewa na 14,5 mln zł.

Malownicza alejka wzdłuż zabytkowego parku

Ulica Spacerowa to deptak ciągnący się wzdłuż zabytkowego Parku Teatralnego – od ulicy Solnej do ulicy Mickiewicza. W ramach prac zaplanowano m.in. roboty rozbiórkowe starej nawierzchni i nadziemnej części bunkrów, nowe alejki i ścieżkę rowerową, budowę elementów małej architektury, takich jak ławki, siedziska, leżaki, kosze, gazony, fontanna czy plac zabaw oraz prace pielęgnacyjne i nasadzenia zieleni. W dokumentacji projektowej ujęto również całoroczną budkę dla animatora i monitoring (tj. montaż 9 kamer).

2 komentarze

Napisz komentarz
 1. 21 lutego, 10:20 Miszkaniec

  Znowu piszecie o bunkrach, których tam nie ma.
  Co co widać na zdjęciu, to schron przeciwlotniczy.

  Reply this comment
 2. 23 lutego, 08:43 Ela mieszkanka

  Gospodarze miasta w obecnej sytuacji międzynarodowej powinni odbudowywać funkcje użytkowe schronów przeciwlotniczych a nie je likwidowac

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend