Kwarantanna Domowa – przydatna w czasie epidemii aplikacja na telefon

W związku z koniecznością podjęcia działań związanych z rozpowszechnianiem się koronawirusa COVID – 19, a co za tym idzie z koniecznością odizolowania osób, które potencjalnie mogą być nim zarażone, rząd uruchomił aplikację Kwarantanna Domowa na platformie https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa.

Jedną z opcji, z jakiej będą mogli korzystać użytkownicy aplikacji, będzie możliwość kontaktu osób odbywających kwarantannę z Ośrodkami Pomocy Społecznej.
W funkcji tej każda odizolowana osoba będzie mogła elektronicznie zwrócić się z prośbą o posiłek, podstawowe artykuły spożywcze, pomoc psychologiczną, kontakt ze strony pracownika ośrodka pomocy społecznej.
Informacje zbierane przy pomocy aplikacji od osób odbywających kwarantannę będą przesyłane do Wydziałów Polityki Społecznej Urzędów Wojewódzkich pięć razy dziennie. Następować to będzie o godz. 6.00, 9.00, 12.00, 15.00 i 18.00. Wydziały będą z kolei przesyłać poszczególne prośby do Ośrodków Pomocy Społecznej.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend