„Miodowy raj” Andrzeja Rytwińskiego z Dygowa dołączył do Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego.
Zdjęcie poglądowe.
Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego liczy 56 członków. Są to: producenci i przetwórcy surowców w rolnictwie, ogrodnictwie, rybactwie, restauracje, punkty gastronomiczne oraz obiekty świadczące usługi hotelarskie, a także hurtownicy i sprzedawcy detaliczni.
13 listopada certyfikaty świadczące o przynależności do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego otrzymało 5 przedsiębiorców. W tej piątce jest „Miodowy raj” Andrzej Rytwiński z Dygowa.
Gospodarstwo pszczelarskie w Dygowie składa się z 200 rodzin pszczelich zajmujących powierzchnie ok. 20 arów. Główna lokalizacja pożytków pszczelich to okolice dorzecza Parsęty na ziemiach kołobrzeskich. Pasieka oferuje miody: rzepakowy, wielokwiatowy, lipowy, z facelii, akacjowy, wrzosowy.
– Prowadzimy także gospodarstwo agroturystyczne, gdzie przyjmujemy grupy wycieczek krajowych i zagranicznych, dla odwiedzających przygotowujemy zawsze do degustacji nasze miody. Zapraszamy wszystkich od wczesnej wiosny do późnej jesieni. – mówił właściciel pasieki Andrzej Rytwiński.
Z punktu widzenia indywidualnych konsumentów koncepcja Regionalnego Dziedzictwa ułatwia turystom i mieszkańcom znalezienie regionalnej żywności. Wspólne logo i wspólne działania informacyjne, sprawiają, iż łatwiej jest odnaleźć restauracje i sklepy, które proponują swoim klientom regionalną żywność i promują ideę kulinarnego dziedzictwa.
Z punktu widzenia przedsiębiorców, którymi są m.in. gospodarstwa rolne, zakłady przetwórstwa żywności, restauracje, hotele oraz hurtownicy i sprzedawcy detaliczni, obecność w ESDK to posiadanie renomowanego logo sieci, który jest wyznacznikiem informującym o jakości produktu, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk oraz współpraca z innymi przedsiębiorcami działającymi w różnych obszarach.
Źródło: Urząd Marszałkowski Woj. Zachodniopomorskiego