Niedziela, RCK, zabawy animacyjne dla najmłodszych/spektakl uliczny „Beczka śmiechu”, godz. 11/13, wstęp wolny

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na kolejny Poranek Młodego Widza. O godz. 11 rozpoczną się  zajęcia plastyczne oraz zabawy animacyjne, a o godz. 13 spektakl uliczny „Beczka śmiechu” w wykonaniu Teatru na Walizkach z Wrocławia.

„Beczka Śmiechu” jak sugeruje już sam tytuł, to wybuchowa mieszanka komediowych wątków fabularnych. Tytułowa beczka to miejsce, z którego aktorzy wyciągają mnóstwo gagów, niecodziennych rekwizytów, tak że do końca nie wiadomo czym zaskoczą widza.

Spektakl ma bardzo przewrotną fabułę: zarówno widzowie stają się aktorami jak i aktorzy – widzami. „Beczka Śmiechu” to spektakl uliczny, który nawiązuje do tradycji teatru improwizacji, nowoczesnej rosyjskiej clownady oraz cyrku.

W spektaklu możemy zobaczyć pokaz żonglerki, parodię akrobatyki oraz jazdę na monocyklu! A także pokaz tresury dzikich zwierząt, którymi są … sami widzowie tak wciągnięci w akcję, że wykonują wszelkie polecenia tresera! Pojawia się również postać hipnotyzera, który dzięki nadprzyrodzonym mocom tworzy z widzów konstrukcję nie do złamania!

W 2006 roku otrzymał Główną Nagrodę na Festiwalu Teatrów Plenerowych w Białej Podlaskiej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: RCK

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend