Niska frekwencja dzieci w przedszkolach i żłobku. Z kolei w szkołach w poniedziałek ma się pojawić tylko 2 procent uczniów

-Wczoraj w miejskich przedszkolach było 57 dzieci, w żłobku 13. Mimo wcześniejszych deklaracji rodziców, które świadczyły, że ta frekwencja będzie wyższa – poinformowała podczas wideokonferencji, prezydent Kołobrzegu.

Urzędnicy nie wykluczają więc zmiany harmonogramu pracy przedszkoli. – Będziemy łączyć przedszkola. Te, które działają na podobnym terenie. Na przykład w dzielnicy uzdrowiskowej będzie czynne jedno i w śródmieściu też jedno – dodała prezydent.

Magistrat daje sobie ze zmianami czas do poniedziałku bowiem według deklaracji rodziców od nowego tygodnia do przedszkoli i żłobka miałoby przychodzić więcej dzieci – ok. 30 procent wszystkich przedszkolaków.

Od poniedziałku częściowo otwarte zostaną szkoły. Dla dzieci klas I-III będą prowadzone zajęcia opiekuńcze z elementami dydaktyki (wciąż prowadzone są lekcje zdalne).

Do 20 maja magistrat zbierał deklaracje od rodziców uczniów– zainteresowanie jest bardzo małe. Od poniedziałku tylko 2 procent z całej kołobrzeskiej społeczności uczniów klas I-III ma pojawić się w swoich szkołach ( 54 dzieci z 3913, które normalnie uczą się w kołobrzeskich podstawówkach).

Więcej w materiale wideo (zapis wideokonferencji prezydent Kołobrzegu).

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend