Sobota, RCK, koncert Fisz Emade Tworzywo, godz. 18, bilety 25/30 zł

Fisz Emade Tworzywo, jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym, zagra 6 października w Kołobrzegu.

Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub około hiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązujące swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie.

W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami. Ich płyta „Mamut” wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/Indie/Alternatywa. 9 marca ukazała się kompilacja nagrań zespołu podsumowująca działalność Fisz Emade w latach 2000-2011.

To czas kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90, kiedy to hiphop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjny.

Na koncert zaprasza 6 października Regionalne Centrum Kultury. start o godz. 18. Bilety kosztują 25 zł ulgowe i 30 zł normalne, dostępne w kasie RCK.

Źródło: RCK

fisz - Sobota, RCK, koncert Fisz Emade Tworzywo, godz. 18, bilety 25/30 zł

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend