Nie ma zgody na dłuższe parkowanie przy dworcu PKP. Będą za to kontrole przy skrzyżowaniu ul. Kupieckiej i Solnej

Wczoraj odbyło się posiedzenie zespołu zadaniowego do spraw zarządzania ruchem na drogach powiatowych i gminnych. Wcześniej swoje propozycje zmian, wnioski i opinie mogli zgłaszać mieszkańcy Kołobrzegu. W zespole pracują miejscy i powiatowi urzędnicy oraz radni.

We wtorek 20 lutego w biurze Rady i Zarządu Powiatu w Starostwie Powiatowym odbyło się posiedzenie zespołu zadaniowego do spraw zarządzania ruchem na drogach powiatowych i gminnych, na którym rozpatrzono kilkadziesiąt wniosków.

Zespół pozytywnie zaopiniował m.in. wniosek w sprawie powiększenia stref płatnego parkowania w Kołobrzegu. Przypomnijmy projekt uchwały w tej sprawie trafił na ostatnią sesję Rady Miasta. Jednak ze względu na brak tej opinii został z obrad wycofany. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie aby procedowany dalej. O projekcie tej uchwały szeroko pisaliśmy tu https://okkolobrzeg.pl/beda-trzy-nowe-strefy-z-platnymi-miejscami-postojowymi-jest-taki-projekt/

Nie będzie progu zwalniającego na ul. Tarnowskiego w Kołobrzegu na wysokości sklepu Alka II. Zespół zadaniowy zaopiniował go negatywnie. Uznania w oczach członków zespołu nie znalazł też inny wniosek – chodzi o wprowadzenie sygnalizacji warunkowego skrętu w prawo na skrzyżowaniu ul. Solnej z ul. Zygmuntowską.

Negatywną opinię uzyskał również m.in. wniosek w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania na ul. Armii Krajowej, na odcinku od ul. Sybiraków do ul. Łopuskiego. Chodnik w tym miejscu nie jest dostosowany do parkowania (wysoki krawężnik, obręb skrzyżowania – zabrania się zatrzymania pojazdu na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania). Przypomnijmy, na ul. Armii Krajowej za skrzyżowaniem z ul. Sybiraków stoi znak B-36, który zakazuje zatrzymywania i postoju.

Urzędnicy zajęli się też wnioskami o zmianę ograniczeń prędkości. Jedna z propozycji dotyczyła podniesienia prędkości z 50 km/h do 70 km/h na drodze powiatowej nr 3152Z na odcinku Kołobrzeg – Grzybowo. Zespół nie zgodził się na taką zmianę ponieważ na tym odcinku znajdują się liczne skrzyżowania oraz nie ma chodników i piesi poruszają się po jezdni

O 20 kilometrów za to zmaleje dopuszczalna prędkość przed skrzyżowaniem drogi wojewódzkiej 162 z drogą powiatową nr 3309Z z 90 km/h do 70 km/h. W tym celu zostanie złożone pismo do Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Wniosek w sprawie wydłużenia postoju pod dworcem PKP z 5 minut do 15 minut zespół zadaniowy zaopiniował negatywnie. Aktualna organizacja ruchu ma na celu wprowadzenie rotacji na miejscach parkingowych przed dworcem. Miejsca te zostały wyznaczone tylko w celu wysadzenia i odbioru pasażerów.

Na wczorajszym spotkaniu pojawił się też pomysł wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Bocianiej i ul. Ogrodowej. Zespół zadaniowy zaopiniował go negatywnie.

Starosta kołobrzeski postanowił zwrócić się do Straży Miejskiej w Kołobrzegu oraz Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu o kontrolę nieprawidłowego parkowania samochodów w okolicy skrzyżowania ul. Kupieckiej z ul. Okopową w Kołobrzegu.

Zespół zgodził się z propozycją doświetlenia przejścia dla pieszych na ul. Mazowieckiej w Kołobrzegu przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz przejścia dla pieszych na ul. Myśliwskiej w Kołobrzegu. ZDP w Kołobrzegu ujmie wykonanie doświetlenia w planie finansowym.

Pojawi się próg zwalniający na ul. Dojazdowej w Korzystnie i na ul. Malinowej na odcinku pomiędzy ul. Śliwkową a ul. Wiśniową w Zieleniewie. Nie będzie za to progów zwalniających na ul. Wakacyjnej, na ul. Różanej w Zieleniewie,  na ul. Wylotowej przy ul. Wierzbowej oraz w rejonie wyjazdu z bramy „Orlenu”.

Uznania nie znalazł też m.in. wniosek w sprawie montażu lustra drogowego na wyjeździe z ul. Zielonej na ul. Kolejową w Dygowie

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend