20.00 dj Antisocial
Elektroakustyczny projekt z pogranicza gatunków, inspirowany opartym na pętlach, hip-hopowym brzmieniem lat 90, post-punkowym minimalizmem oraz brytyjską, garażową elektroniką z początku wieku. Muzyka wymykająca się jasnej definicji, nieskrojona i surowa, poświęcona całkowicie chwilowym, ulotnym nastrojom, często sprzecznym i niedookreślonym. Kołobrzeski muzyk DIY, połowa audiowizualnego projektu NITZ (Obrazowisko 4.0, 2018), w swoich utworach zabiera instrumenty poniekąd gatunkowe (tj. gitara elektryczna, trąbka) w nieprzewidywalną robinsonadę po świecie elektroniki, w poszukiwaniu syntez jeszcze niepoczynionych i atmosfer wciąż jeszcze nieopisanych przez dźwięki.
21.00 Ayoub Houmanna
Podróżuje przez świat zbierając po drodze, niczym przyprawy do swego muzycznego tajine, metafizyczność bluesa saharyjskich berberów, wirtuozję ognistego flamenco oraz innowacyjność muzyki zachodu. Artysta chętnie zabierze Was ze sobą w podróż i zgodnie ze swoją dewizą: “życie jest muzyką, a muzyka jest przygodą”, pokaże Wam nie tylko odległe krajobrazy muzyki, ale i bliskość nas wszystkich w tańcu, muzyce i miłości do otaczającego nas świata.
Ayoub dzielił scenę z wieloma znanymi polskimi muzykami, takimi jak Perfekt, Wilki Kayah i Krzysztof Zalewski a na arenie międzynarodowej z Tinariwen, zespołem Marcusa Millera i kilkoma marokańskimi artystami.. jego muzyka to barwna inspiracja różnych gatunków muzycznych połączona z funkiem, bluesem oraz muzyką etniczną Berberow Maroka i Touaregów Afryki Zachodniej.