14 października, RCK, Radio Sonore, godz. 18, bezpłatne wejściówki

You are currently viewing 14 października, RCK, Radio Sonore, godz. 18, bezpłatne wejściówki

Radio Sonore, czyli słuchanie świata. Performatywna audycja radiowa na małej sali teatralnej w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Cykl wydarzeń prowadzonych przez Adama Frankiewicza o field recordingu. Czym jest field recording. Kiedy się narodził. Czym jest ekologia dźwięku i dlaczego warto nagrywać wnukom swoje historie mówione do dyktafonu.

O filozofii dźwięku, różnych szkołach słuchania i mikrofonach. Jak nagrać las, dlaczego pora dnia ma znaczenie i co brzmi pod wodą. O przygotowaniach do nagrywania, dziennikach dźwiękowych i analizach pejzażu. Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w skali kraju, zaproszeni goście, wykłady i koncerty. W założeniach projektu jest stworzenie grupy kołobrzeskich zbieraczy dźwięków i utworzenie archiwum kołobrzeskiej sonosfery. (opis organizatorów)

  • 14 październik (piątek) godz. 18:00 (mała sala teatralna)
  • wstęp wolny (darmowe wejściówki do odebrania w kasie RCK)

Dodaj komentarz