13 sierpnia, katedra, Festiwal „Muzyka w katedrze”, godz. 20.30, bilet 40 zł

You are currently viewing 13 sierpnia, katedra, Festiwal „Muzyka w katedrze”, godz. 20.30, bilet 40 zł

Koncert „Klasyka na bis’ w wykonaniu poznańskiego w składzie Brass Quintet:

Paweł Zadrożniak – trąbka, trąbka piccolo, korne
Sławomir Framski – trąbka, flugelhorn
Damian Lotycz – waltornia
Tomasz Kaczor – puzon
Jacek Kortylewicz – tuba

W ciągu dwudziestu edycji festiwalu „Muzyka w Katedrze” wystąpiło wiele orkiestr, kameralnych formacji smyczkowych oraz dętych. Tak się złożyło, że jubileuszowa edycja festiwalu jest również jubileuszowym rokiem 30-lecia działalności Poznań Brass – zespołu instrumentów dętych blaszanych koncertującego w dwóch składach: kwintet lub podwójny kwintet. Organizatorzy festiwalu postanowili wykorzystać ten podwójny jubileusz i zaprosić do Kołobrzegu formację Poznań Brass w składzie: Paweł Zadrożniak – trąbka, trąbka piccolo, kornet, Sławomir Framski – trąbka, flugelhorn, Damian Lotycz – waltornia, Tomasz Kaczor – puzon, Jacek Kortylewicz – tuba. Zespół zagrał do tej pory ponad 1500 koncertów w kraju i za granicą, m.in. w Parlamencie Dolnej Saksonii w Dreźnie, w Ratuszu miasta Görlitz dla Romana Herzoga prezydenta Niemiec, w Katedrze w Berlinie, a także w Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Holandii i Włoszech. W repertuarze złożonym z kompozycji epoki renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu i impresjonizmu oraz szeroko pojętej muzyki rozrywkowej i współczesnej szczególne miejsce zajmuje muzyka dawna oraz bardzo rzadko wykonywana w Polsce muzyka wieżowa. W niezwykle ciekawie zapowiadającym się koncercie w Kołobrzegu usłyszeć będzie można m.in. kompozycje Johanna Sebastiana Bacha, Samuela Barbera, Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena, Giacomo Pucciniego czy Gustava Mahlera.

POZNAŃ BRASS to zespół instrumentów dętych blaszanych działający od grudnia 1990 roku. Koncertuje w dwóch składach: kwintet -2 trąbki, waltornia, puzon i tuba lub podwójny kwintet – 4 trąbki, 2 waltornie, 3 puzony, tuba (w razie potrzeby dodatkowo zestaw perkusyjny. Repertuar (ponad 1900 utworów) stanowią kompozycje epoki renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu i impresjonizmu oraz szeroko pojętej muzyki rozrywkowej i współczesnej. Szczególne miejsce zajmuje w nim muzyka dawna oraz bardzo rzadko wykonywana w Polsce muzyka wieżowa. Wykonujemy również koncerty muzyki ludowej pogranicza Czech, Słowacji, Austrii i Niemiec.

Przez 30 lat swej działalności zespół zagrał ponad 1500 koncertów w kraju i za granicą, m.in. w Parlamencie Dolnej Saksonii w Dreźnie, w Ratuszu miasta Görlitz dla Romana Herzoga prezydenta Niemiec, w Katedrze w Berlinie, a także w Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Holandii i Włoszech.

Dodaj komentarz