14-16 lipca, Sea of Art – Festiwal Artystów Ulicy, wstęp wolny

14.07.2023 (piątek)
godz. 21.00 – parada „Słońce na wschodzie, na zachodzie księżyc. Sen o nocy letniej.” A3TEATR
Trasa: Sanatorium Perła Bałtyku, deptak Rodziewiczówny

Wieczorna parada – w miastach, wśród drzew i parków. Niesforna i przewrotna w akacji, porywa widzów do tańca, ujmuje śpiewem, wodzi na pokuszenie muzyką i korowodami, nie grzeszy prowokacją. Rozświetla noc wielkimi lampionami-maskami, których światłem są tylko drgające świece, ukryte wewnątrz. W postaciach mitycznych stworów: jednorożca, byka, konia, ryby, smoka – ukryci są aktorzy, dzwony i dzwonki. W spektaklu nie ma słów, jest siła muzyki granej na żywo, śpiew ludzkiego głosu.

15.07.2023 (sobota)
godz. 17.00 – spektakl „Odkrywcy” TEATR FUZJA
Miejsce: scena plenerowa RCK

Teatr Fuzja zaprasza wszystkich najmłodszych na wyjątkową podróż w spektaklu „Odkrywcy”. Spektakl zabierze dzieci w szaloną przygodę, w trakcie której będziemy odkrywać różne sekrety, tropić dziwne sprawy, przeżywać przygody, w trakcie których trzeba będzie wykazać się nie lada sprawnością i sprytem. Dzieci również dowiedzą się, w jaki sposób trzeba się przygotować do podróży, żeby była ona bezpieczna. „Odkrywcy” to spektakl, w którym dzieci razem z głównymi bohaterami przemierzają świat i współtworzą niektóre sytuacje. Wartka akcja, wesołe piosenki i wspólne animacje sprawiają, że dzieci nie tylko się bawią, ale także dowiadują się różnych ciekawostek.

15.07.2023 (sobota)
godz. 22.00 – spektakl „Kosmiczna Podróż Guliwera” TEATR KLINIKA LALEK
Miejsce: Skwer Pionierów

Kosmiczna podróż Guliwera na motywach powieści Jonathana Swifta nawiązuje do przełomowego momentu w historii naszej planety. Nocą 21 grudnia 2020 roku świat wszedł w Erę Wodnika. Widziane z Ziemi wzajemne ustawienie Jowisza i Saturna w jednej linii sprawiło, że wyglądały na nieboskłonie jak jedna planeta. Według astrologów oznacza to ogromne zmiany w ludzkiej mentalności. Nadejście Ery Wodnika obwieszcza światu koniec starego i początek nowego życia: kres wojen i kłótni, za to nastanie pokoju i szacunku wobec natury i wszystkich istot. Spektakl adresowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych zabiera nas w podróż do gwiazd i sprowadza z powrotem na ziemię, uświadamiając nam, że nie wystarczy żyć – liczy się przede wszystkim to, jak żyjemy. 

16.07.2023 (niedziela)
godz. 12.00 – spektakl „Wikingowie z ulicy Północnej” TEATR WARIATE
Miejsce: plac przy Latarni Morskiej

Poznajcie Wiktorię (tak właściwie Wiki), która jest Wikingiem! Dziewczynka wyrusza w pełną przygód, szaloną podróż na północ. Wszystko za sprawą trolla Knuta, który zleca jej misję uratowania nieznanego chłopca przed wielkim niebezpieczeństwem. Wiki czeka spotkanie z Walkiriami, krukami Odyna, rekinem, a nawet samym Krakenem. Spektakl zrealizowany na podstawie tekstu Maliny Prześlugi, inspirowany jest opowieściami i legendami z północnych krajów Europy. Dzieci poznają historie zakorzenione w nordyckich kulturach. Oprócz tego historia Wiki niesie wiele uniwersalnych przesłań. Mówi o samotności, przyjaźni, o nie poddawaniu się przeszkodom, wreszcie o pierwszej miłości. Zapraszamy w rejs do świata legend północy, podczas którego każdy dowie się jak zostać nieustraszonym Wikingiem.

16.07.2023 (niedziela)
godz. 17.00 – spektakl „Dobrze, lepiej, katastrofa” TEATR EWOLUCJI CIENIA
Miejsce: scena plenerowa RCK

„Dobrze, lepiej, katastrofa”  to spektakl osadzony w rzeczywistości Polski z lat 70- tych. To okres często nierealnie utożsamiany z czasem dobrobytu, podczas gdy nasz kraj był wówczas co najwyżej „najweselszym barakiem w obozie socjalistycznym”. Czy z historii dekady lat siedemdziesiątych można wysnuć prawdę uniwersalną, wartą popularyzacji? Widzimy dwie takie prawdy. Pierwsza mówi o systemie socjalistycznym nienadającym się do zreformowania na tyle, aby móc zaspokoić potrzeby konsumpcyjne obywateli. Dowcip z tamtych lat ujmował to tak: „gdyby nasz system wprowadzić na Saharze, to po tygodniu zabrakłoby piachu”. Druga: nawet zaspokojenie wszystkich potrzeb materialnych nie spowoduje zaniechania potrzeby wolności! Taka jest chyba natura, jeśli nie „człowieka w ogóle”, to części ludzi na pewno. Sytość nie może zagłuszyć potrzeby wolności, ani też zmącić jasności widzenia, czy oceny tego, co dzieje się wokół nas.

16.07.2023 (niedziela)
godz. 22.00 – spektakl „Nieproszeni” TEATR FUZJA
Miejsce: Skwer Pionierów

Migracje od zawsze zmieniały świat. Te zmiany niosły i niosą za sobą historie: osobiste i zbiorowe, kształtowały tożsamości krajów, narodów, światów. „Nieproszeni” są uniwersalną opowieściach o ludziach i na ludziach się skupiających. Historie stare i minione, które ukształtowały nasz obecny świat oraz te, które dzieją się tu i teraz, na naszych oczach, w naszych domach i na naszych granicach. Historie, które nas dotykają.

„Gdzie każdy krok niepewny wzbija kurz, Tam cisze znajdę, bez kul,  bez burz, Za stopą, stopa, po śladach innych stóp, Pod obcym niebem, pod nogą obcy próg”

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend