20 kwietnia, Adebar, koncert Wojtka Mazolewskiego, godz. 19, bilety 30 zł

Jeśli wśród Was ktoś komu trzeba przedstawić artystę, który pojawi się na adebarowej scenie w sobotę, 20 kwietnia o godz. 20:00, to służymy pomocą.

Wojtek Mazolewski to urodzony w Polsce kontrabasista, basista i kompozytor, twórca i lider projektów: Wojtek Mazolewski Quintet, Pink Freud, Yugen, Bassisters Orchestra, Paralaksa, a także współpracownik światowych sław (m.in. Dennis Gonzales, Tim Berne, John Zorn, Peter Kowald) oraz rodzimych gwiazd (m.in.: Tomasz Stańko, Tymon Tymański, Jerzy Mazzoll, Mikołaj Trzaska, Wojtek Waglewski, John Porter, Fisz, Emade, Marcin Masecki).

Artysta przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej. Jego twórczość to nieoczywiste aranżacje i energetyczne połączenie tradycji z nowoczesnością, które inspiruje i porywa amatorów (nie tylko) jazzu – w kraju i za granicą. Wojtek Mazolewski definiuje muzykę na swój własny sposób, jednocześnie podkreśla jej uniwersalną moc: „Muzyka to abstrakcyjne przesłanie, pełne energii i siły, które możesz interpretować według własnego uznania. Z tego przesłania weź wszystko, co Ci odpowiada.”

Zdaniem wielu krytyków jego muzyczne działania dały początek boomu polskiej muzyki jazzowej na początku XXI wieku, a niekonwencjonalna – jak na warunki sceny rodzimego jazzu – aktywność wpłynęła na nową lokalizację tego gatunku muzycznego w świadomości przede wszystkim młodego słuchacza. Jeszcze inni twierdzą, że jako jeden z pierwszych „oswoił” jazz i wprowadził go na listy przebojów, telewizyjne ekrany oraz łamy prasy popularnej (Culture.pl).

  • Bilety w cenie 30 zł (normalny) / 20 zł (ulgowy) do zakupienia w dniu koncertu od godz. 19:00.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend