21 czerwca, port jachtowy, Piknik Morski, godz. 12, wstęp wolny

You are currently viewing 21 czerwca, port jachtowy, Piknik Morski, godz. 12, wstęp wolny

Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska zaprasza na Piknik Morski i Noc Świętojańską w ramach obchodów Kołobrzeskiego Święta Morza 2024, który odbędzie się 22 czerwca 2024 r. w porcie jachtowym w Kołobrzegu.

Wydarzenie rozpocznie się uroczystością wręczenia „Błękitnych Flag” dla miasta Kołobrzeg, czyli międzynarodowych certyfikatów przyznawanych tylko najlepszym plażom i marinom na świecie.   

Program wydarzenia:

Piknik Morski – godz. 12:00 do 15:00, Port Jachtowy
Strefa morskiego rękodzieła, gdzie najmłodsze wilczki morskie stworzą unikalne widokówki, ale nie zabraknie też morskich potworów!
-Strefa pirackiej tężyzny, czyli zawody sportowe związane oczywiście z morzem. Ale bez obaw – nikt nie będzie mokry!
-Strefa gier i zabaw,  malowanie twarzy, bańki mydlane, balonowe kreacje.  Na wszystkich chcących się wyskakać czekać będą dmuchańce.
-Słodka strefa: lody, wata cukrowa
-Foodtrucki
-Strefa Live cooking, czyli gotowanie na żywo. Szef kuchni przygotuje morskie pyszności na Państwa oczach, opowie i pokaże wszystkie etapy przyrządzania potraw. Przekonacie się jak wspaniałe zastosowania ma kołobrzeska solanka. To doskonała okazja do spróbowania nowych smaków i „złowienia” przepysznych przepisów.
-Para przezabawnych klaunów Kulka i Kulek, czyli Klauni Kulki z programem „Piraci – podwodny świat”. Gwarantują mnóstwo dobrej zabawy oraz prześmiesznych żartów, które doprowadzą każdego do pęknięcia…ze śmiechu.

O morskie muzyczne brzmienia zadbają:
-godz. 12:15 – 12:30 Występ zespołu „Keja” – uczniowie Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu
-godz. 12:30 – 13:30 Familijny koncert piosenek nadmorskich, okraszony anegdotami związanymi z morzem, w wykonaniu multiinstrumentalisty i wokalisty w jednym. W tej roli Krzysztof Grabowski, czyli Bosman Pudełko, laureat wielu konkursów wokalnych, uczestnik festiwali morskich.
-godz. 13:30 – 14:15 Bolko Służewski z zespołem.  do Kołobrzegu przyjechał z Wrocławia.  Z wykształcenia pedagog, instruktor teatralny oraz arteterapeuta.  Z zawodu marynarz i  kompozytor piosenek – nie tylko „morskich”. Laureat  wielu festiwali szantowych oraz nagród literackich. Autor programów radiowych o profilu marynistycznym, a także nauczyciel gry na ukulele i harmonijce ustnej dla dzieci.
-godz. 14:15 – 15:00 Koncert zespołu Zrefowani. W ich repertuarze, oprócz piosenek autorskich, znajdziecie znane wszystkim żeglarskie standardy jak i zapomniane już piosenki. Grają z folkowym zacięciem, szczególnie upodobali sobie  irlandzkie melodie i pieśni, natomiast chętnie sięgają również po muzykę z innych części świata, chociażby z Bretanii czy Macedonii. Każdy ich koncert to prawdziwa muzyczna mieszanka. Zrefowani porwą Was do szalonego tańca, dodadzą sporą dawkę humoru, ale będzie i czas na łzę wzruszenia. Jeńców nie biorą! 

Dodatkowo miłośnicy morskich przygód będą mogli skorzystać z bezpłatnych rejsów portowym tramwajem wodnym oraz kutrem wycieczkowym „Utryp”.

Sportowe emocje zapewni nam Kołobrzeska Grupa Regatowa, która zaprasza optymistycznie nastawione żeglarki i żeglarzy do udziału w III Optymistycznych Regatach Morskich.

Noc Świętojańska – godz. 20:00 do 23:00, Port Jachtowy

O folkowe klimaty zadbają dwa świetne zespoły muzyczne – Rzepczyno i Kurna Chata. Nie zabraknie też żywiołu ognia – grupa Febris szykuje dla Was Fireshow!  Zapewniamy gorącą atmosferę i świetną zabawę. Zapraszamy serdecznie!

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

Dodaj komentarz