21 kwietnia, RCK, Janusz Olejniczka – recital fortepianowy, godz. 19, bilety 30 zł

Koncert okolicznościowy z okazji 78. Rocznicy Zakończenia Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem Bałtyckim – Janusz Olejniczak – Recital Legendy Fortepianu.

78 rocznicę zakończenia walk z o nasze miasto uczcimy w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu popołudniowym recitalem fortepianowym wyjątkowego gościa. Legendarny najmłodszy laureat VIII edycji Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1970 roku, obecnie członek jury tegoż konkursu, wirtuoz od ponad 50 lat podróżujący po świecie i promujący muzykę oraz kulturę polską, pedagog, aktor, słowem – Janusz Olejniczak.

W programie koncertu znajdą się najbardziej cenione przez artystę kompozycje: Fryderyka Chopina, Franciszka Liszta, Roberta Schumanna, Clauda Debussy. Bilety w cenie 30 zł (normalne) i 25 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK ul. Solna 1 i na kupbilecik.pl

Janusz Olejniczak koncertuje w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Azji i Australii w najsłynniejszych salach koncertowych, jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Filharmonia Berlińska, Teatro Colón w Buenos Aires, Salle Pleyel w Paryżu, Suntory Hall w Tokio, Lincoln Center w Waszyngtonie, Tonhalle w Düsseldorfie, Concertgebouw w Amsterdamie, Konserwatorium w Moskwie. Wielokrotnie zasiadał w jury konkursów pianistycznych i dawał lekcje mistrzowskie poza granicami kraju – Europie, Kanadzie, Japonii, Kolumbii.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend