22 kwietnia, Adebar, spotkanie „Jestem z Afryki”, godz. 18, wstęp wolny

Spotkanie z Sandrą Śnieżek – byłą kobietą sukcesu, żoną i matką. Straciła wszystko i musiała uciekać. Była tak bardzo poturbowana emocjonalnie, że nie miała siły, by iść dalej.

Gdy dźwignęła się z gruzów, życie znowu rzuciło ją na kolana. Ten traumatyczny rozdział, pełen cierpienia i łez, sprawił, że zamiast poddać się, stała się silniejsza niż kiedykolwiek. Od przeszło trzech lat Sandra Śnieżek, wraz z nowym partnerem, mieszkają na czterech kółkach i podróżują po świecie kamperem. Swoje doświadczenia opisuje na blogu „Pcham do przodu”, a w Kołobrzegu opowie o trudnej, ale jakże intersującej wyprawie do Afryki.

Wioski bez prądu i wody, dzieci bez dostępu do edukacji, zdewastowane środowisko – takie są realia życia w Afryce. Tak jak wielu ludzi, w Afryce cierpi też wiele zwierząt. Są bite i niedożywione, często żyją w skandalicznych warunkach. Traktowane jak narzędzie pracy, gdy są za stare lub chore, zostają porzucone.

Tobi był dręczony przez dzieci z wioski, zatrzymaliśmy się, aby zainterweniować…
Mała Afri umierała na skutek larw pewnej muchy, które rozwijają się pod skórą i doprowadzają do śmierci swojego żywiciela… Czy udało się im wszystkim pomóc i jakie są ich dalsze losy?

Odpowiedź na to pytanie znajdziecie podczas spotkania w Laboratorium Kultury „Adebar”, 22.04.2023 o g. 18:00. Wstęp wolny.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend