22 lipca, park przy bindażu grabowym, Poranny Koncert Kameralny, godz. 11, wstęp wolny

RCK zaprasza w każdą wakacyjną sobotę na koncerty poranne, które odbywają się w Parku Koncertów Porannych przy Bindażu Grabowym w Kołobrzegu (ul. Towarowa).

Koncerty realizowane są w klimacie wakacyjnego luzu, publiczności oferujemy leżaki i miejsca na parkowych ławeczkach, jednak wykonawcy zostali dobrani szczególnie starannie. Repertuar koncertów tradycyjnie mocno zróżnicowany, a cykl Porannych Koncertów Kameralnych rozpocznie

  • 22 LIPCA
    Kwintet smyczkowy Giovanne Ensemble
    „Wakacyjne spotkanie z muzyką filmową”

Zapraszamy na kolejne w programie tegorocznych koncertów porannych spotkanie z kwintetem. Tym razem będzie to zespół kameralny stworzony z młodych uzdolnionych smyczkowców Filharmonii Koszalińskiej „Giovane Ensemble”. W swoim repertuarze zespół posiada zarówno muzykę klasyczną, jak i najpopularniejsze tematy filmowe oraz jazzowe, a także kolędy w zaskakujących aranżacjach. Podstawowym składem zespołu jest kwartet smyczkowy, podczas koncertów porannych ansambl usłyszymy w powiększonym o kontrabas gronie kwintetowym. Zespół bierze udział w rozmaitych projektach i nawiązuje coraz szerszą współpracę z muzykami na terenie Polski i Europy. W programie m.in. zaaranżowane na kwintet smyczkowy kompozycje Ennio Morricone, Johna Lennona/Paula McCartney’a, Astora Piazzoli, Georgesa Bizeta.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend