24 lipca, port jachtowy, godz. 20.30, koncert Izzy and the Black Trees, wstęp wolny

Izzy and the Black Trees to połączenie zadziornej americany, brudnych punkowych gitar i charyzmatycznego głosu wokalistki. Żywioł na scenie, spokój i cytrynówka w garderobie. W brzmieniu zespołu zauważalna jest surowa energia, która przywołuje skojarzenia z Yeah Yeah Yeahs, Patti Smith Band lub Savages.

W 2018 roku wydali swoją debiutancką EPkę, gdzie gitarowe riffy spotykają się z nieco spokojniejszą, balladową odsłoną zespołu. Singiel Picasso’s Octopuss, który ukazał się jesienią 2019 przedstawił zadziorne, mocniejsze oblicze Izzy i czarnych drzew.   

Założycielka zespołu, Iza Izzy Rekowska spędziła parę lat w Londynie, gdzie grając po pubach testowała swoje songwriterskie pomysły. Po powrocie do Polski założyła folk-tronikowy projekt Miss Is Sleepy ale to dopiero jako Izzy and the Black Trees znalazła swoje właściwe miejsce na scenie. 

 I&TBT zagrali m.in. na ENEA Spring Break 2019, Westway LAB (PT), Fląder FEST, TakBrzmiMiasto Showcase w klubie Alchemia, klubie Re oraz w berlińskich klubach Schokoladen i Dunckerclub. W 2019 wygrali cykl Gramy u Siebie, zorganizowany przez CK Zamek w Poznaniu.

7 kwietni a br. nakładem Anteny Krzyku ukazała  się płyta “Trust No One” – wielowymiarowy cios, mocny, surowy ale nie pozbawiony zostających w głowie melodii i gitarowych riffów. Jest jak sól z karmelem. To też teksty, o poczuciu społecznego niezrozumienia, strachu co do przyszłości naszego bytu, buntu i chęci ucieczki.

baner 1024x536 - 24 lipca, port jachtowy, godz. 20.30, koncert Izzy and the Black Trees, wstęp wolny

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend