30 maja, Centrala, koncert Atol Atol Atol i Nape Neck, godz. 20, wstęp wolny

Klub Centrala zaprasza 30 maja na koncert – jednego dnia dwa niesamowite projekty, ATOL ATOL ATOL i NAPE NECK. Energetyczne połamańce, tanecznie i bajecznie.

Opis: organizatorzy koncertu.

Nape Neck to trio z Leeds (Wielka Brytania), post-punk, jednocześnie splątany i napięty, nadający się do tańca, ale i destrukcyjny, opierający się wszelkim próbom łatwego zaklasyfikowania jako najnowszy dodatek do określonej geograficznie i gatunkowej kontynuacji, sięgającej czasów Gang of Four i Delta 5.
Ich zawiłe rytmiki i nakładające się na siebie krzyki wokalne wszystkich trzech członków zespołu przypominają Scissor Girls lub Erase Errata.
Nape Neck tworzą Claire Adams na basie, Bobby Glew na gitarze i Kathy Gray na perkusji. Dzięki intensywnym trasom koncertowym po Europie w innych zespołach (Beards/Guttersnipe) członkowie Nape Neck przynoszą głęboką miłość do brzmień DIY i koneksji, co przejawia się w ich organizacji (zarówno kompozycyjnie, jak i operacyjnie).

Zespół Atol Atol Atol to świeży oddech na polskiej scenie muzycznej, łączący wyspiarski post-punk z elementami no wave i punkowego szaleństwa. Ich debiutancki album „Koniec sosu tysiąca wysp” jest kanciasty, przestymulowany i zorganizowany rytmicznie, pełen energii punkowej, ale jednocześnie poszukujący swobody.
Skład zespołu, złożony z doświadczonych muzyków, w tym członków takich grup jak Ukryte Zalety Systemu czy Kurws, wspierany przez wokalistkę Agatę Horwat, zapewnia wszechstronność i oryginalność brzmienia. Ich muzyka przenosi słuchaczy do świata Nowego Jorku przełomu lat 70. i 80., jednocześnie eksplorując różnorodne gatunki muzyczne od posthardcore’u po dub. Krytycy chwalą zespół za innowacyjność, chwytliwe melodie i ekscytującą podróż, jaką oferuje ich muzyka.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Urzędu Miasta Kołobrzeg.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend