5 września, RCK, Chiaroscuro / LASY, godz. 19, wstęp wolny

5.09.2020 (sobota) godz. 19:00, scena plenerowa RCK.

Chiaroscuro / LASY (live act) (ambient/electronic).

Chiaroscuro – instrumentalny projekt z pogranicza gatunków, inspirowany opartym na samplach, hip-hopowym brzmieniu lat 90, post-punkowym minimalizmem oraz brytyjską, garażową elektroniką z początku wieku. Muzyka wymykająca się jasnej definicji, nieskrojona i surowa, poświęcona całkowicie chwilowym, ulotnym nastrojom, często sprzecznym i niedookreślonym. Kołobrzeski muzyk DIY, absolwent Reżyserii Dźwięku poznańskiego UAM-u, połowa elektroakustycznego duetu NITZ (Obrazowisko 4.0, 2018), w swoich utworach zabiera gitarę akustyczną w nieprzewidywalną robinsonadę po świecie elektroniki, w poszukiwaniu syntez jeszcze niepoczynionych i atmosfer wciąż nie do końca opisanych przez dźwięki.

LASY – zespół z Trójmiasta, który tworzą Stendek (Maciej Wojcieszkiewicz, laureat Fryderyka w kategorii Elektronika za produkcję albumu Reni Jusis) oraz perkusista wh0wh0 (Jacek Prościński, aktywny muzyk znany z LLovage, delay_ok, Mu, Perfect Son i MaJLo).

Duet ten jest naturalną konsekwencją ich przyjaźni i wieloletniej współpracy przy różnych inicjatywach, dlatego najnowsza płyta traktowana jest jako debiut a LASY przestały być jednoosobowym projektem. Dzięki żywej perkusji kompozycje stały się bardziej dynamiczne i organiczne, co w połączeniu z mocnymi elektronicznymi bitami i nastrojowymi ambientowymi harmoniami, stworzyło oryginalną, eklektyczną i pełną emocji opowieść…

W Kołobrzegu Stendek zaprezentuje przekrojowy solo live act.

Ostatni album Shroom opiera się na młodzieńczych fascynacjach kulturą rave lat 90’, które w zderzeniu ze współczesnymi pomysłami i technikami tworzą płytę pełną kontrastów. Tym samym, twórcy niezamierzenie stali się narzędziami w rękach muzyki, która towarzyszyła im przez całe życie („… ta muzyka napisała się sama!”)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend