7 czerwca, Adebar, koncert Blues -Arek Zawiliński, godz. 20, bilety 20 zł

W piątek, 7 czerwca gościem Adebaru będzie Arek Zawiliński – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck.

Gra na różnego typu gitarach ( akustyczna, dobro, lap steel) dogrywa im harmonijką ustną, nadając rytm analogowym urządzeniem stomp box.

Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Ma za sobą koncerty live w Polskim Radio Gdańsk, Bydgoszcz, Rzeszów. Laureat festiwali min. – FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki (w kategorii gitara) Poznań, Piosenkarnia – Kraków, (występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej). Ponadto, wyróżnienie od starostwa miasta Gorlice (Mosty Starosty – za wybitne osiągnięcia w twórczej interpretacji bluesa, folku i ballady) i Nagrodę Burmistrza Miasta Gorlice w dziedzinie kultury oraz wyróżnienia za organizacje i wspieranie wydarzeń kulturalnych. W ankiecie Kwartalnika Twój Blues, znalazł się w pierwszej piątce wokalistów bluesowych w Polsce za 2022 rok. W 2023 roku zdobył Złoty Kamerton na Festiwalu Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” w Warszawie.

  • Bilety w cenie 20 zł normalny / 10 zł ulgowy będą dostępne do zakupu w dniu koncertu

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend