8 lipca, Pomnik Zaślubin z Morzem, Muzyczne Pejzaże (koncert), godz. 20, wstęp wolny

8.07.23r., czyli w najbliższą sobotę RCK zaprasza na wyjątkowe wydarzenie: Muzyczne Pejzaże Kołobrzeg! Przy Pomniku zaślubin z morzem spotykamy się o godz. 20:00.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych impreza odbędzie się na scenie plenerowej RCK.

Adam Frankiewicz

Jestem 37letnim reżyserem teatralnym, współczesnym kompozytorem i performerem. Od wielu lat wykonuje kolaże audio na taśmach magnetofonowych – projekt „Grupa Etyka Kurpina” zakończyłem na 10 albumach wydanych w Niemczech i w Polsce. Jestem częścią postdemoscenowego kolektywu PT1210 i jako XCOPYpro komponuję muzykę pod MSDOSem na układzie Yamaha OPL3 oraz miksuję moduły na Commodore Amiga. Współpracowałem z wieloma fundacjami i grupami niezależnymi realizując spektakle, opery i performanse. Zagrałem setki koncertów w nurcie swobodnej improwizacji na kablach, drutach, pustakach i wszystkim co było pod ręką, występując na dużych scenach teatralnych w Walencji i Wilnie na wystawach sztuki współczesnej w Tuluzie jak i w niszowych undergroundowych piwnicach Lipska i Rotterdamu. Odważyłem się promować swoją twórczość samodzielnie i realizować wielomiesięczne strasy koncertowe po Europie. Powołałem do życia trzy niezależne wytwórnie muzyczne, jedna z nich Pionierska Records prowadzona przeze mnie osobiście istnieje już od 10lat i wydała 56 artystów z Polski i Zagranicy m.in. Ł. Szałankiewicza, M. Chołoniewskiego, P. Połoza, R. Bromboszcza, D. Karimaniego, R. V. Giralta. Obecnie odpoczywam w Kołobrzegu, zajmuję się programowaniem gier wideo i eksplorowaniem muzyki lat 90tych. Od roku szczęśliwy animator Regionalnego Centrum Kultury.

Houdinsky

Muzyk i autor tekstów, pochodzący z Kołobrzegu, obecnie żyjący i kontynuujący twórczą podróż w Irlandii. Jako producent muzyczny, pod nazwą dj antisocial przez kilka ostatnich lat zdobywał doświadczenie w świecie muzyki elektronicznej i niezależnej sceny hip-hopowej. W tym czasie można go było usłyszeć przy okazji wydarzeń takich jak Obrazowisko (w duecie NITZ), festiwal Dobre Tony czy cyklicznie odbywających się pod Pomnikiem Zaślubin koncertów Muzyczne Pejzaże. Tym razem, jako Houdinsky, powraca do instrumentów oraz form przekazu, które towarzyszyły mu w zaczątku muzycznej działalności. Po raz pierwszy prezentowany publiczności, przedpremierowy materiał z nadchodzącego albumu Homo Absurdus opiera się na fundamencie muzyki lirycznej, jaki stanowi współistnienie gitary i głosu, które ścieraja się następnie z często obcymi i nieprzystępnymi dźwiękami syntezatorów oraz niespokojnym, opartym na samplach rytmie bębnów.

Kasia Szymków & Daktyle in dub

Kasia Szymków & Daktyle in dub – Kasia Szymków (Bhakti Nihal Kaur) – muzyk, certyfikowana terapeutka dźwiękiem oraz metodą Kundalini Jogi Meditative Healing. Nauczycielka jogi hormonalnej i jogi tańca. Gra i prowadzi muzykoterapię w swoim mobilnym studio Bim Bam Bom Healing Singing Bowls. Jest założycielką kreatywnego studia grafiki i multimediów “Shebedo”,  Z wielką pasją propaguje świadomy styl życia. DAKTYLE to elektroakustyczny duet łączący współczesną elektronikę eksperymentalną z preparowanym żywym instrumentarium. Podczas improwizowanych setów muzycy szukają równowagi pomiędzy szorstką choć często bardzo organiczną elektroniką a zatopioną w pogłosach ambientową przestrzenią pełną spreparowanych akustycznych dźwięków. DAKTYLE tworzą: Marek Sadowski (Krekot) Maciek Jaciuk (SqrtSigil). 

pejzaże e1688636193157 809x1024 - 8 lipca, Pomnik Zaślubin z Morzem, Muzyczne Pejzaże (koncert), godz. 20, wstęp wolny

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend