9 czerwca, Adebar, koncert: Bez Trzymanki Quartet, godz. 20, bilety 30 zł

Tym razem w ramach cyklu JAZZ W ADEBARZE zagości u nas Bez Trzymanki Quartet w składzie: Kajetan Sokolnicki – flet poprzeczny / saksofon sopranowy / saksofon altowy / shakuhachi; Paweł Wojtachna – trąbka / flugelhorn; Marek Krause – gitara basowa i Zofia Karandyszowska – perkusja / instr. perkusyjne.

Zespół sformowany w wczesnym roku 2023 ze studentów Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, z inicjatywy Kajetana Sokolnickiego. Ich muzyka stanowi uwspółcześnioną syntezę post-bopu z obu stron Oceanu Atlantyckiego z domieszką wpływów free jazzu, world music, muzyki klasycznej XX wieku i tego, czego słuchali członkowie w danym tygodniu. W ich repertuarze znajdują się kompozycje członków zespołu przeplatane standardami w autorskich aranżacjach.

Nazwa zespołu nawiązuje do sposobu, w jaki muzyka zespołu trzyma słuchacza w napięciu swoją wyćwiczoną spontanicznością, sprawiając wrażenie operowania na skraju swoich możliwości, jednak wychodząc z każdej sytuacji pewną ręką.

Bilety w cenie 30 i 15 pln już wkrótce do nabycia w kasie RCK oraz godzinę przed koncertem w Laboratorium Kultury Adebar.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend