Świetnie się zapowiada tegoroczny Sea of Art, czyli festiwal teatru ulicznego i nowego cyrku (program)

You are currently viewing Świetnie się zapowiada tegoroczny Sea of Art, czyli festiwal teatru ulicznego i nowego cyrku (program)

Już w piątek (16 lipca) startuje największe wydarzenie odbywające się w przestrzeni publicznej miasta: Festiwal Sea of Art.

Fot. materiały prasowe

II Festiwal Artystów Ulicy Sea of Art

Sea of Art to festiwal teatru ulicznego i nowego cyrku. Prezentowane w przestrzeni miejskiej wydarzenia adresowane są do widzów w każdym wieku. Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, zaciera granice między widzami i artystami, udowadnia, że kultura może być powszechna i naprawdę dla każdego. W tym roku spotkamy się w dwa weekendy lipcowe (16-18.07 oraz 23-25.07). Zapraszamy na morze sztuki i dobrej zabawy. Wstęp wolny.


Program II Festiwalu Artystów Ulicy Sea of Art (16-18.07.2021)

Piątek 16.07.2021

godz. 16.00 – BRYZA BAJKOWYCH BANIEK. Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

Pokaz wielkich baniek mydlanych stworzony przez wybitnych artystów wrocławskiej sceny teatrów ulicznych. Stworzymy dla Państwa bańki mydlane wielkości wieloryba! W Bańkowym Miasteczku będą dostępne różdżki do robienia baniek mydlanych, wraz z magicznym płynem.  Program i produkcja – Mateusz Tomaszek

godz. 17.30 – KIDS NEW CIRKUS – GRUPA CYRKOWA. Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

Spektakularny pokaz dzieci, a w nim żonglowanie piłeczkami, diabolo, kręcenie poi, a także akrobatyka. Spektakl rozprzestrzenia ideę nowego cyrku, bez wykorzystywania zwierząt, bardziej zbliżonego do sztuki teatralnej z wykorzystaniem elementów cyrkowych i teatralnych. Koncepcja i reżyseria: Emilia Kamińska i Oliwia Łukowska. Produkcja – Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej

-godz. 21.30 – Agnieszka Osiecka „NIE MA”. Koncert w wykonaniu JUSTYNY SZAFRAN. Miejsce: Dziedziniec ratusza 

Podczas koncertu usłyszymy piosenki z płyty „Dziękuję za świat” w nowych aranżacjach Rafała Karasiewicza i Kuby Olejnika oraz dojrzałych interpretacjach Justyny Szafran. Będzie także jeden zupełnie premierowy utwór, nieznany wiersz Agnieszki Osieckiej, do którego muzykę napisał Kuba Olejnik.

Sobota 17.07.2021

godz. 12.00 – BRYZA BAJKOWYCH BANIEK. Miejsce: Skwer Pionierów

godz. 16.00 – KIDS NEW CIRKUS – GRUPA CYRKOWA. Miejsce: Skwer Pionierów

godz. 17.30 – Warsztaty cyrkowe dla dzieci i młodzieży (obowiązują zapisy). Miejsce: Skwer Pionierów

godz. 22.00 – „Homo-Technologicus | Show audiowizualne” EYE CANDY VISUAL Miejsce: Skwer Pionierów

Człowiek technologiczny to najbardziej aktualna wersja współczesnego społeczeństwa. Balansując pomiędzy rzeczywistością a światem wirtualnym, prześledzimy losy postaci szukającej własnego ja w nieskończonym gąszczu informacji. Za pomocą projekcji, tańca, żonglerki i najnowszych technologii przeniesiemy publiczność w świat niecodziennych wizualizacji. 
VJ – Yana Fedoryak. Choreografia z obiektami świetlnymi – Juliusz Lewandowski.

Niedziela 18.07.2021

godz. 12.00 – BRYZA BAJKOWYCH BANIEK. Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

godz. 16.00 – KIDS NEW CIRKUS – GRUPA CYRKOWA. Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

godz. 17.30 – Warsztaty cyrkowe dla dzieci i młodzieży (obowiązują zapisy). Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

godz. 22.00 – Spektakl „Czas Wilka” TEATR EWOLUCJI CIENIA. Miejsce: Skwer Pionierów

Spektakl dotykający problemu nakręcającej się spirali nienawiści, ale i wskazujący niezwykle trudną ścieżkę rozwiązania konfliktów, jaką jest oczyszczająca siła przebaczenia. Odwołując się do metafory, sytuując akcję przedstawienia na osi człowiek –wilk, artyści chcą pobudzić do zastanowienia się nad siłami rządzącymi naturą ludzką, a jednocześnie chcą przestrzec przed obudzeniem wilka, który drzemie w każdym z nas. „Czas Wilka” to spektakl widowiskowy, piękny w obrazie, a zarazem przerażający w treści, bo dotykający bolesnej prawdy o człowieku. Jego atutem jest też pozawerbalna narracja, prowadzona przy pomocy obrazu i ruchu, co sprawia, że spektakl jest zrozumiały w każdym zakątku świata.

Reżyseria, opracowanie muzyczne – Wioletta Dadej

Scenariusz, scenografia –  Sławomir Dadej

Kostiumy – Izabela Kolka

Piątek 23.07.2021 

-godz. 12.00 – „Wesołe podwórka” KLAUNI KULKI. Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

Interaktywna zabawa wraz z dziećmi oraz warsztaty balonowe i bańkowe. Klaunowe gagi, prześmieszne żarty doprowadzą każdego do pęknięcia ze śmiechu.

godz. 21.40 – spektakl „Blackout” parada cz. 1 TEATR FUZJA . Start: RCK , ul. Zwycięzców, Park 18 Marca, Skwer Pionierów

– godz. 22.00 – spektakl „Blackout” cz.2 TEATR FUZJA. Miejsce: Skwer Pionierów

BLACKOUT to opowieść o świecie wyrosłym na gruzach cywilizacji pozbawionej energii elektrycznej. Rozpoczyna się od cyberpunkowej parady osadzonej w realiach rozpędzonej technokratycznej super korporacji niedalekiej przyszłości. Pełna elektronicznych brzmień, akrobatyki i pędu.

Sobota 24.07.2021

godz. 12.00 – spektakl „Elmer – Słoń w kratkę” TEATR FUZJA. Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

Spektakl opowiada o przygodach wyjątkowego słonia, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Elmer to niesamowity słoń, który utwierdza dzieci w przekonaniu, że inny wcale nie znaczy gorszy.

godz. 16.00 – spektakl „Ale cyrki” KLAUN FELIKS. Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

ALE CYRKI to spektakl w formie show. W programie najlepsze numery z szerokiego repertuaru Klauna Feliksa: komiczna iluzja, interakcyjna żonglerka czym się da ( Klaun Feliks żongluje na 80 sposobów), skecze pantomimiczne, klaunowskie i muzyczne. Widzowie biorą udział w przedstawieniu, które dla dzieci jest okazją do odkrycia swoich talentów. 

godz. 22.00 – spektakl „Poza czasem” TEATR AKT. Miejsce: Skwer Pionierów

POZA CZASEM to metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z energetyczną muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.

Niedziela 25.07.2021

godz. 12.00 – spektakl „Igraszki z Dropsem” TEATR MAŁE MI

Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

Bajka Jana Brzechwy „Pan Drops i jego trupa” jest inspiracją do zabawy w teatr i pełną niespodziewanych zwrotów akcji opowieścią o obieżyświatach, powsinogach, trampach, włóczęgach, wagabundach, trubadurach, jednym słowem o WĘDROWNYCH GRAJKACH. Piękne lalki – marionetki sycylijskie, autorstwa Katarzyny Samosiej, zabytkowy kufer podróżny  – zamieniony w teatralną scenę, muzyka Bartosza Gulaja, to gwarancja wysmakowanej i udanej teatralnej podróży. Zapraszamy w wędrowno – magiczny świat, gdzie WSZYSTKO jest możliwe!

godz. 16.00 – spektakl „Ale cyrki” KLAUN FELIKS

Miejsce: Plac przy Latarni Morskiej

godz. 22.00 – spektakl „Świniopolis” TEATR BIURO PODRÓŻY

Miejsce: Port Pasażerski

Na pewnej świńskiej farmie wszystko jest pozorem. Ta prosta opowieść o małych świnkach wychowywanych i edukowanych przez dorosłe świnie jest echem Orwellowskiego „Folwarku zwierzęcego”. Wykorzystuje ona motywy cynicznej manipulacji; tworzy iluzję pięknego świata, konstruując w ten sposób fałszywą rzeczywistość, w której bogiem staje się człowiek. Ta przewrotna intryga ma na celu stworzenie posłusznej, zmanipulowanej społeczności, nieświadomej ponurej przyszłości, która nieuchronnie nadchodzi. Beztroska wychowanków zostaje gwałtownie przerwana w chwili, gdy odkrywają one prawdę o swoim świecie, a jest nią rzeź. Próba buntu zostaje krwawo  stłumiona. W tym groteskowym spektaklu wielcy świńscy opiekunowie na szczudłach górują nad małymi bezbronnymi świnkami, których marzenia o szczęściu zostają brutalnie rozwiane.

Reżyseria – Paweł Szkotak

Obsada – Marta Strzałko, Natalia Klupp, Karolina Węsierska, Bartosz Borowski, Tomasz Wrzalik, Łukasz Kowalski, Jarosław Siejkowski, Paweł Stachowczyk, Jura Chebotarov, Piotr Wojtyniak

Dodaj komentarz