Sierpień miesiącem festiwali w Kołobrzegu (PROGRAM WYDARZEŃ)

You are currently viewing Sierpień miesiącem festiwali w Kołobrzegu (PROGRAM WYDARZEŃ)

Sierpień 2025 roku zapowiada się w Kołobrzegu niemniej intensywnie i różnorodnie pod względem kulturalnym, jak to miało miejsce w lipcu. Miasto przygotowało program wydarzeń, który przyciągnie zarówno mieszkańców, jak i turystów. Na scenach plenerowych, w Regionalnym Centrum Kultury, na placu Ratuszowym, w katedrze oraz na Skwerze Pionierów przez cały miesiąc odbywać się będą koncerty, spektakle, festiwale i spotkania z artystami. 

Wśród zaproszonych gwiazd znajdą się uznani muzycy, aktorzy i kabareciarze. Kołobrzeska publiczność będzie miała okazję usłyszeć m.in. Marię Jopek, Michała Barańskiego, Natalię Kwiatkowską, zespół Coals, a także artystów zagranicznych z Izraela i Niemiec. Usłyszymy utwory takich klasyków jak Strauss, Lehar, Morricone czy Wodecki, ale również nowoczesne brzmienia jazzu, rocka i elektroniki. Nie zabraknie wydarzeń poświęconych twórczości Kory Jackowskiej i Zbigniewa Herberta.

Szczególnym zainteresowaniem z pewnością będą cieszyć się duże festiwale, takie jak XVI Festiwal Opery i Operetki, RCK Pro Jazz Festiwal, RCK Rock Festiwal, Good Vibe Festival czy XXV Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze”.

Szczegółowy program wydarzeń na plakacie pod tekstem.

Dodaj komentarz