Grupa Paramedic i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji Bicia Rekordu w Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej, która odbędzie się w hali Milenium w Kołobrzegu 16 października o godzinie 12:00.
– To nie tylko okazja do wspólnego działania, ale także ważna lekcja ratowania życia – mówią organizatorzy wydarzenia.
Start o 12:00 ! Uczestnicy mogą zmieniać się przy stanowiskach. Ważne jest jednak, aby resuscytacja krążeniowo – oddechowa (cykl RKO – 30 uciśnięć i 2 wdechy ratownicze) była prowadzona nieprzerwanie na każdym stanowisku przez cały czas trwania wydarzenia. Dopuszczalne jest również wykonanie RKO metodą samych uciśnięć klatki piersiowej). W tym przypadku każda osoba powinna mieć możliwość wykonania uciśnięć przez co najmniej 1 minutę. Przy każdym stanowisku będzie czuwał instruktor.
Kołobrzeg ponownie przystępuje do tej ogólnopolskiej akcji. Rok temu w hali Milenium pojawiło się 335 osób, które wzięły udział w akcji. Głównie uczniowie kołobrzeskich szkół.