Nowa droga pieszo-rowerowa z Ustronia Morskiego

You are currently viewing Nowa droga pieszo-rowerowa z Ustronia Morskiego
  • Post category:Hot
  • Post comments:1 Komentarz

Ustronie Morskie połączy się drogą pieczo-rowerową z miejscowością Gwizd. Inwestycja uzyskała unijne dofinansowanie w wysokości 1 mln 793 tys. zł z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego.

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego w ubiegłym tygodniu podjął uchwałę w sprawie przyznania dofinansowania dla tego zadania. Projekt realizowany będzie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego.

– Z pomocą Funduszy Europejskich sieć tras rowerowych Pomorza Zachodniego wzbogaca się o kolejne odcinki. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ odpowiednio przygotowana, funkcjonalna i bezpieczna infrastruktura otwiera nowe możliwości dla mieszkańców oraz odwiedzających nasz region turystów – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Dofinansowana inwestycja obejmie budowę drogi pieszo-rowerowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wiejską w Ustroniu Morskim do zatoki autobusowej w miejscowości Gwizd. Ma mieć ok. 1,6 km długości.

Realizacja zadania rozpoczęła się 12 września 2025 r. To data podpisania umowy na wykonanie dokumentację projektową. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na koniec roku 2028 r.

Nowa droga będzie miała szerokość od 2,5 do 3 m i zostanie wyposażona w elementy odwodnienia oraz w oświetlenie. Projekt zakłada również budowę i przebudowę zjazdów, zastosowanie rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego, a także przebudowę przepustów drogowych i rowów przydrożnych.

Inwestycja zostanie realizowana w ramach Priorytetu 3 Fundusze Europejskie na rzecz mobilnego Pomorza Zachodniego, Działania 3.1 Czysty transport miejski (ZIT).                    

Ten post ma jeden komentarz

  1. Ania

    Półtora kilometra ścieżki rowerowej w 3 lata!!! W tym czasie powstają obwodnice dużych miast!

Dodaj komentarz