Ponad 2 promile alkoholu w organizmach mieli rodzice, którzy opiekowali się 2-letnim synem. Dziecko trafiło do pogotowia opiekuńczego, a jego rodzice w trakcie interwencji znieważyli i naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariuszy i trafili do policyjnego aresztu.
W miniony wtorek (30.06) dyżurny kołobrzeskiej jednostki przyjął zgłoszenie od świadka, który słyszał głośną kłótnię w jednym z kołobrzeskich mieszkań. Głośną awanturę mieli wywołać nietrzeźwi rodzice, którzy chwilę wcześniej mieli wywrócić wózek przed klatką. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji.
Mundurowi zbadali stan trzeźwości rodziców. Oboje byli nietrzeźwi. Matka miała 2 promile, a ojciec 2,4 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie sprawowali opiekę nad 2-letnim synkiem. W trakcie interwencji 21-letni ojciec i 19-letnia matka „niezadowoleni” z czynności realizowanych przez policjantów, zaczęli ich szarpać, pluć i kopać.
Na miejscu zjawił się kolejny patrol. Nietrzeźwych rodziców skuto kajdankami i doprowadzono do jednostki, gdzie zostali osadzeni w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Kobieta i mężczyzna następnego dnia zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut dotyczący znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, za co grozić im może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Dziecko trafiło do pogotowia opiekuńczego, a o sprawie nietrzeźwych rodziców poinformowano sąd rodzinny.
Apelujemy do osób, które są świadkami takich zachowań, aby reagowali na takie sytuacje i zgłaszali ten fakt do odpowiednich instytucji. Pamiętajmy, że zgłoszenie może zapobiec tragedii, ale też jest pomocne w celu podjęcia odpowiednich działań przez instytucje, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży.