Akcja Kołobrzeg, Kołobrzeskie Kobiety i Inicjatywa Polska zapraszają na Czarny Wtorek

Rok temu, 3 października, w Czarny Poniedziałek, dzień Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, ok. 250 tys. osób wyszło na ulice w ponad 150 miastach w Polsce i 60 za granicą, protestując przeciwko procedowanemu przez Sejm projektu całkowitego zakazu aborcji.

Tyle samo nie poszło tego dnia do pracy. Ponad pół miliona osób ubrało się na czarno. Był to wówczas największy, jeśli chodzi o zasięg terytorialny, protest społeczny po 1989 roku.

„W tym roku również wychodzimy. Nie tylko po to, żeby wspominać. Nie tylko po to, żeby pokazać siłę, która wtedy się w nas obudziła. W tym roku wychodzimy, bo nie składamy parasolek. Wychodzimy, bo nie odpuszczamy.
Wychodzimy, bo walka nadal trwa – organizacje antykobiece szykują kolejne projekty odebrania nam wolności i godności i zbierają pod nimi podpisy (w tym za całkowitym zakazem aborcji). Dlatego 3 października wychodzimy na Wielką Zbiórkę – zbieramy się i zbieramy podpisy pod projektem Ratujmy Kobiety 2017. Na przekór wszystkiemu. Właśnie teraz, w tych czarnych czasach. Niech nas zobaczą, niech nas usłyszą, niech widzą, że się nie boimy. Że dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Że nigdy nie tracimy wiary i nigdy się nie poddajemy.” – czytamy w zaproszeniu na demonstarcję. 
 
W Kołobrzegu organizatorami wydarzenia są : Kołobrzeskie Kobiety, Akcja Kołobrzeg, Inicjatywa Polska.
Miejsce zbiórki: molo, godz. 18.   

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend