Ależ te przedszkolaki biegają!

Po raz trzeci kołobrzeskie przedszkolaki wystartowały w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków Sprintem do Maratonu.

Celem imprezy jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Przedszkolaki otrzymały numery startowe i uczestniczyły w profesjonalnej rozgrzewce na plaży. Trasa biegu prowadziła przez park nadmorski. Małych biegaczy wspierali pracownicy przedszkola, także ci, którzy prywatnie biegają.

– Wszystkie dzieci bardzo były podekscytowane i chętne do udziału w biegu – relacjonują wydarzenia organizatorzy imprezy w Kołobrzegu z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Marii Montessori. Akcję na terenie całej Polski propaguje miesięcznik „Bliżej przedszkola”.

Biegło 39 uczestników. Każde z dzieci przebiegło 400 m, a klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: 1 miejsce i złoty medal  otrzymał Błażej Kolasa, 2 miejsce  i srebrny medal otrzymała  Nikola Michnowicz i 3 miejsce i medal brązowy otrzymał Jakub Kuzio.

Pozostali biegacze otrzymali kolorowe medale z logo biegu i każde dziecko okolicznościowy dyplom. Nie zabrakło małego ” co nieco” by zebrać siły na powrót do przedszkola.

przedszkolaki 2 - Ależ te przedszkolaki biegają!przedszkolaki 3 - Ależ te przedszkolaki biegają!przedszkolaki 6 - Ależ te przedszkolaki biegają!

 

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 22 maja, 14:38 Tomasz Kolasa

    Polecam zobaczyć film z tych zawodów:
    https://www.youtube.com/watch?v=02_7S8Std9I

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend