Amfiteatr w Ustroniu Morskim z szansą na przebudowę

Wójt Ustronia Morskiego szuka pieniędzy na remont amfiteatru i może się już pochwalić pierwszymi konkretami w tej sprawie. Z kolei do remontu największej tego typu sceny plenerowej w Kołobrzegu jeszcze daleko.

W wakacje wójt Ustronia Morskiego Jerzy Kołakowski pokazał wizualizację przebudowy amfiteatru, który jest w fatalnym stanie. Dziś okazuje się, że gmina znalazła po zachodniej granicy partnera z którym łatwiej będzie sfinansować przebudowę.

– 20 października, wójt gminy Jerzy Kołakowski spotkał się z przedstawicielami Parku Regionalnego „Barnimer Feldmark” z Blumbergu. – poinformowała Urszula Czachorowska – Kierownik Referatu Promocji i Rozwoju, koordynator polsko – niemieckiego projektu. – Podczas spotkania podpisano porozumienie partnerskiego i realizację projektu unijnego „Krajobraz kulturowy na styku dziedzictwa historycznego i nowoczesnego projektowania”.

– To duży projekt, który opiera się na współpracy z naszym niemieckim partnerem – mówi wójt Jerzy Kołakowski. – Chodzi o wspólne inwestycje podnoszące naszą konkurencyjność w Euroregionie Pomerania, oraz mające na celu wzrost atrakcyjności wspólnego dziedzictwa naturalnego i kulturalnego. Cel ten osiągniemy m.in. poprzez przebudowę ustrońskiego amfiteatru i zagospodarowanie parków krajobrazowych w Niemczech.

Wspólny wniosek zostanie złożony do końca października, a realizacja nastąpi w latach 2017 – 2019. Całkowitą wartość szacuje się na 2 mln euro. Zadanie ma być współfinansowane w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska – osi priorytetowej I „Natura i Kultura”.

Remontu wymaga też amfiteatr w Kołobrzegu, który po latach dzierżawy wraca do miasta. Od końca stycznia przyszłego roku (wtedy kończy się umowa najmu obiektu) ma przejść on w ręce Regionalnego Centrum Kultury.
Natomiast jego koszt może wynieść nawet 20-30 milionów złotych i bez pozyskania środków z UE będzie niemożliwe.

Poniżej przedstawiamy przykładowe wizualizacje tego jak amfiteatr w Ustroniu może wyglądać po całkowitej przebudowie. (źródło: http://www.ustronie-morskie.pl/ )

amfi 1 - Amfiteatr w Ustroniu Morskim z szansą na przebudowę amfi2 - Amfiteatr w Ustroniu Morskim z szansą na przebudowę graf amfi2 - Amfiteatr w Ustroniu Morskim z szansą na przebudowę amfi graf - Amfiteatr w Ustroniu Morskim z szansą na przebudowę

Zdjęcie: gmina Ustronie Morskie

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend