Bazar przy ul. Okopowej jeszcze przez trzy lata. „Nie ma kolizji z planowaną obwodnicą”

Firma, która prowadzi bazar przy ul. Okopowej, będzie mogła go prowadzić jeszcze przez 3 lata. Radni zgodzili się na tyle przedłużyć jej dzierżawę miejskiej działki. – Część tego bazaru znajduje się na terenie prywatnym, a część na publicznym. – mówił podczas piątkowej sesji Jacek Woźniak, przewodniczący Rady.

Miejska działka to zaledwie 588 metrów kwadratowych z 3,5 tysiąca, na których funkcjonuje cały bazar. Są to jednak metry kluczowe dla jego funkcjonowania ze względu na znajdującą się tam infrastrukturę.

Wydzierżawienie tej działki wcale nie było takie oczywiste ze względu na projektowaną obwodnicę, która niedaleko bazaru w przyszłości ma połączyć ulicę Jagiellońską z Myśliwską (wzdłuż torów kolejowych). – Mamy koncepcję, z której wynika, że nie ma kolizji, jeżeli chodzi o zjazdy z planowanej inwestycji. – tłumaczyła prezydent Kołobrzegu, Anna Mieczkowska. – Dzierżawca będzie mógł prowadzić działalność do czasu, aż obwodnica stanie się faktem.

Radni jednogłośnie zgodzili się na trzyletnią dzierżawę. W umowie, którą miasto podpisze z dzierżawcą, zawarte będą zapisy umożliwiające m.in. wcześniejsze jej rozwiązanie. Czynsz dzierżawny wynosi 10.689,84 zł netto rocznie + 23% VAT-u.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend