Będzie miejska wypożyczalnia rowerów?

You are currently viewing Będzie miejska wypożyczalnia rowerów?

Miasto szuka wykonawcy projektu budowy kolejnych ścieżek rowerowych i miejsc postojowych dla rowerów. W planach jest też miejska wypożyczalnia rowerów.

Pełna nazwa inwestycji to „Inteligentne systemy transportowe, ścieżki rowerowe, miejska wypożyczalnia rowerów oraz parkingi strategiczne Park & Ride”. W ramach zamówienia ma zostać wykonany m.in. projekt budowy ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Łopuskiego i ulicy Starynowskiej, system parkingów przy szkołach i budynkach użyteczności publicznej oraz kładki rowerowej na rzece Stramniczka przy ul. Kamiennej.

Oferty można składać do 14 lutego. Cała inwestycja w budżecie miasta na ten rok wyceniono na 2 mln 325 tys. zł. Aż 1,4 mln ma dać Unia Europejska. Realizacja ma ruszyć najwcześniej na przełomie 2017 i 2018 roku.

Częścią całej inwestycji jest również miejska wypożyczalnia rowerów. Nie wiemy jeszcze jak będzie ona zorganizowana w Kołobrzegu, ale podobne systemy są już bardzo popularne w całej Polsce. W skrócie polega ona na tym, że w mieście znajduje się pewna ilość stacji rowerowych w których możemy pobrać i oddać rower.

Rower miejski funkcjonuje już m.in. w Szczecinie. Jest tam ponad 80 stacji rowerowych gdzie można wypożyczyć jednoślad. Zimą system nie działa. Nowy sezon rusza 1 marca. Pierwsze 20 minut jest bezpłatne. Za wypożyczenie roweru na czas od 20 do 60 minut trzeba zapłacić złotówkę, za drugą godzinę 3 zł, trzecią 5 zł a za czwartą i kolejną 7 zł.

Na zdjęciu stojaki do przypinania rowerów przy galerii nowe Hosso

Dodaj komentarz