Będzie więcej sportów wodnych w Dźwirzynie

Gmina Kołobrzeg jest liderem międzynarodowego projektu ,,Baltic Water Sport School”. W jego ramach już niedługo w Dźwirzynie będzie jeszcze więcej sportów morskich – żeglarstwa, windsurfingu i kitesurfingu.

Do gminy Kołobrzeg trafiło właśnie ponad 32 tysięcy euro. Dzięki temu dofinansowaniu dobędą się cztery spotkania na których powstanie szczegółowy program projektu i wniosek o dofinansowanie. W spotkaniach wezmą udział partnerzy z litewskiej gminy Silute, zainteresowanie wyraziło niemieckie miasto Barth. W planach jest współpraca z partnerami z Danii lub Szwecji.

Spotkania będą trwały do marca 2017 roku, a realizacja samego projektu, przy pozyskaniu środków z programu Interreg Południowy Bałtyk, ruszy w 2018 roku.

Główne cele projektu to między innymi wydłużenie sezonu turystycznego, wymiana doświadczeń trans granicznych w dziedzinie aktywnej turystyki oraz powstanie usług oraz wydarzeń w tym zakresie. – usłyszeliśmy w gminie Kołobrzeg -Korzyści będą także w następnych latach po jego zakończeniu w postaci integracji międzynarodowej, aktywizacji lokalnych społeczności i ochrony środowiska.

Projekt nawiązuje do koncepcji budowy Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie.

fot. Gmina Kołobrzeg

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend