Budowa budynku galerii handlowej Karuzela w Budzistowie wstrzymana. Pytamy prezesa Pękalskiego co dalej

-Budowa budynku samej galerii handlowej została faktycznie wstrzymana, ale pozostałe prace są nadal prowadzone – powiedział naszemu portalowi Grzegorz Pękalski ze spółki Karuzela Kołobrzeg, która jest częścią dużego holdingu Karuzela. – Na placu budowy trwają prace przy układzie drogowym, dojazdach i przełożeniu linii wysokiego napięcia.

Jak zapewnił nas prezes Pękalski, inwestor nie rezygnuje z budowy galerii w Budzistowie. Prace zostaną wznowione zaraz po tym jak sytuacja na rynku wróci do normalności. 

-Kołobrzeg jak był atrakcyjny inwestycyjne, tak nadal jest – mówi. I dodaje: – Z powodu epidemii termin otwarcia może się opóźnić. Planowaliśmy otwarcie na maj 2021 roku. Teraz liczymy, że będzie to później, ale jeszcze przed wakacjami. Jeżeli tego terminu nie uda się dotrzymać, kolejny to będzie jesień 2021 roku.

Chwilowe wstrzymanie robót wynika m.in. z kłopotów dużych sieci handlowych, które na epidemii koronawirusa tracą i nie są tak entuzjastycznie nastawione do nowych inwestycji, jak to miało miejsce jeszcze kilka miesięcy temu. 

Przypomnijmy, że przed świętami wielkanocnymi Dekpol, wykonawca inwestycji, podał, że spółka Karuzela Kołobrzeg wstrzymała budowę centrum handlowego Karuzela Kołobrzeg

„W związku z zaistniałą sytuacją, jaką jest pojawienie się epidemii SARS-CoV-2 i negatywnych jej konsekwencji dla zamawiającego, zamawiający jest zmuszony do natychmiastowego wstrzymania realizacji tej inwestycji. W ocenie zamawiającego obecna sytuacja epidemii stanowi siłę wyższą, która doprowadziła do nadzwyczajnej zmiany stosunków, o której mowa w art. 357(1) Kodeksu Cywilnego” – czytamy w komunikacie wykonawcy inwestycji.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 28 czerwca, 15:19 Gall

    He he he prace trwajom oni na tej budowie nie majom żadnych mediów nawet pozwoleń na prace. Przesunoć linnie nie tylko linni tam jest wodociong i gazocionk za dużo do przesuwania łatwiej i szybciej w innym miejscu zrobic to rondo szkoda słów.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend