Bulwar Szymańskiego bez stoisk artystycznych? Przedsiębiorcy apelują o obniżenie opłaty targowej

You are currently viewing Bulwar Szymańskiego bez stoisk artystycznych? Przedsiębiorcy apelują o obniżenie opłaty targowej
 • Post category:Info
 • Post comments:1 Komentarz

Zwykle o tej porze roku miasto przygotowuje przetarg na dzierżawę kilkunastu stoisk handlowych m.in. z przeznaczeniem na stoiska artystyczne na Bulwarze Szymańskiego. W tym roku z powodu koronawirusa decyzja o ogłoszeniu przetargu może zapaść nieco później, ale część dzierżawców już się zastanawia czy w ogóle podchodzić do przetargu.

Pierwsi artyści, którzy na Bulwarze Szymańskiego sprzedawali obrazy lub mieli tu swoje fotobudki pojawiali się na Majówkę. Żeby prowadzić tu swoją działalność,  wcześniej musieli jednak wygrać miejski przetarg na dzierżawę miejsca, który miasto zwykle ogłasza na początku kwietnia. Jak będzie w tym roku?

-Decyzja o ogłoszeniu przetargu będzie podejmowana na początku przyszłego miesiąca w oparciu o analizę bieżącej sytuacji. – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik urzędu miasta.

Drobni handlarze, których działalność uzależniona jest od turystów, nie kryją, że ich praca stanęła pod znakiem zapytania. – Jeżeli sytuacja z koronawirusem będzie się przedłużała to decyzja o wydzierżawieniu miejsca na nasze stoiska będzie obarczona dużym ryzykiem. Nie wiemy ilu ludzi przyjedzie i czy będą skłoni wydawać pieniądze, bo to też ważne. – mówi nam jeden z nich – Jeżeli ludzie potracą pracę, to nawet jak przyjadą do Kołobrzegu, mogą nie być w nastroju w wydawania. – dodaje

Apel przedsiębiorców

Tymczasem Kołobrzeskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa wysłało do Rady Miasta prośbę o obniżenie opłaty targowej i zmniejszenie, bądź skrócenie zwiększonej opłaty w tzw. okresie sezonu, która jest pobierana w dzielnicy uzdrowiskowej. Teraz gdy miasto jest puste, ta petycja wydaje się tym bardziej zasadna.

-Ta opłata dotyczy głównie drobnych przedsiębiorców. Jest takie powiedzenie, zanim gruby schudnie to chudy umrze. Przykład z ostatnich dni: w jednym z punktów obrót dzienny 5 zł, a opłata targowa 8 zł – mówił podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta, Jacek Woźniak, radny niezależny.

– Decyzja o włączeniu takiej ulgi do pakietu pomocowego dla przedsiębiorców jest w gestii Rady Miasta – mówiła z kolei wiceprezydent ds. gospodarczych, Ewa Pełechata, zapowiadając przygotowanie uchwały w tej sprawie.

 

 

Ten post ma jeden komentarz

 1. violinist

  Witam serdecznie.
  Dla mnie jako osoby niewidomej tak kwota przerasta zupełnie moje możliwości finansowe, gdyż nie mam stałej pracy prócz renty socjalnej, oraz zasiłku pielęgnacyjnego, tym bardziej, że okres na spłatę wymaganej kwoty jest stanowczo za krótki.
  Uwierzcie drodzy państwo, że kwota rzędu prawie siedmiu tysięcy dla osoby niewidomej która żyje tak na prawdę z tego co uda jej się zarobić tak jak ja grając na skrzypcach, jest po prostu zabójstwem!
  Dla mnie granie to jedyna deska ratunkowa by móc jakoś żyć i przetrwać z miesiąca na miesiąc.
  Gorąco apeluję proszę bardzo serdecznie i błagalnie, aby rada miasta spróbowała postawić się w położeniu i sytuacji osób niepełnosprawnych i aby te koszta zostały zmniejszone do minimum.

Dodaj komentarz